Kurban Bayrami’Nda Balkanlar 19-27 Eylül 2015

699€’dan başlayan fiyatlarla

PROGRAMIMIZ

1.GÜN ANKARA-İSTANBUL-SELANİK 19 EYLÜL

 ARTIŞAYAM SEYAHAT ACENTASI Buluşma Noktasında 01.00’da OPERASYON EKİBİ VE TUR REHBERİMİZ ile buluşuyor, İstanbul-Tekirdağ  üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Sabahın erken saatlerinde sınır kapısına varışı müteakip pasaport işlemleri sonrasında  Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala üzerinden (otoban) yolda verilecek olan molalarla Selanik’e doğru ilerliyoruz. Öğleden sonra Selanik’e varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmeye çekiliyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam yemeğini almak için Selanik’in şık tavernalarından birine gidiyor yemekli-müzikli eğlenceye katılıyoruz. (2 içki dahil, et-balık ya da tavuk seçenekleri var, mezeler dahil, bize maliyeti yaklaşık 25 €, satışımız 40-45 €)

  

  

2.SELANİK-OHRİD- MANASTIR – RESNE 20 EYLÜL

 Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Selanik şehir turuna çıkıyoruz. Selanik şehir turunda; Atatürk’ün Evi, Aya Dimitri Kilisesi, sahil şeridi, fuar alanı ve Döner Kule, Beyaz Kule görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında verilecek olan serbest zamanı müteakip turumuzun ikinci ülkesi Makedonya’ya hareket ediyoruz. Ohrid’e gelmeden önce ilk durağımız Manastır. Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim almış olduğu Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz . Sonrasında yapılacak olan panoramik turda; Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Haydar Kadı Camii, Yeni Cami, Bedesten, İshak Camii, Hamam ve Şirok Caddesi görülecek olan yerler arasındadır. İkinci durağımız yol üzerindeki Resne. Burada  İttihat ve Terakki’nin önemli simalarından biri olan Resneli Niyazi Bey’in sarayını ve dışarıdan evini görmek için mola veriyoruz. Günümüzün son durağı 695 m yükseklikte bulunan Ohrid Gölü’nün kenarında kurulmuş olan UNESCO’nun koruması altında bulunan Ohrid şehri. Panoramik turumuzda Ayasofya Kilisesi, Antik Tiyatro,  Şişman Ali Paşa Camii görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

3.GÜN OHRİD-TİRAN-BUDVA 21 EYLÜL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Tiran’a (Arnavutluk)  hareket ediyoruz. Sınırı geçtikten sonra Arnavutluk başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran turumuzda Ethem Bey Camii, İskender Bey Heykeli ve Meydanı görülecek yerler arasında. Tiran turumuzun ardından Adriatik’in  incisi dünyanın, en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Karadağ’ın liman şehri BAR ilk durağımız. Eski Yugoslavya’nın en büyük liman şehrini panoramik olarak gezdikten sonra otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleşiyoruz.

  

  

4.GÜN BAR-BUDVA St STEFAN-KOTOR-DUBROVNİK-TREBİNJE 22 EYLÜL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, St. Stefan’ gidiyoruz, fotoğraf molasını müteakip Karadağ’ın bir diğer   önemli tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor’u keşfediyoruz (kişi başı 2 €). Eski şehir ve kale bölgesinde yürüyüş yapıyoruz. Kotor’dan sonraki durağımız Dubrovnik. Yapılacak olan şehir turunda; UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında Trebinje’ye gidiyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

5.Gün TREBİjE-MOSTAR-SARAYBOSNA 23 EYLÜL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Mostar ‘a hareket ediyoruz. İlk durağımız bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Kasabası olarak bilinen Poçitel. Burada  16.YY.’de Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında Mostar’a geliyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni de  gördükten sonra Saraybosna’ ya hareket ediyoruz. Varışı takiben şehir turuna çıkıyoruz.  İlk olarak, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Saraybosna’nın sembolu sayılan ve Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden (Sebil)  su içiyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıp, Moriç Han, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii ve Medresesi’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, S Katolik Katedrali, Musevi Sinagogu ve Pazar yeri göreceğimiz yerler arasında.  Turun bitimi ile otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşip dinlenmeye çekiliyoruz.  Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna çıkıyoruz (bir içki dahil, canlı müzik, Boşnak mutfağı). Geceleme otelimizde. 

  

  

6.GÜN SARAYBOSNA –BELGRAD 24 EYLÜL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda;  Gazela Köprüsü, Topçu Dere bölgesi, 1999 savaşında Birleşmiş Milletler tarafından bombalanan Büyük elçilikler Caddesi, TV Binası, Genelkurmay Başkanlığı Binas, St. Sava Kilisesi, Parlamento Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, İstanbul Kapısı, Kale içi surları, anıtları, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Pasa Çeşmesi, Osmanlı Hamamı ve Tuna ve Savanın birleştiği noktadaki beyaz Beyler bölgesi görülecek olan yerler arasındadır. Şehrin merkezi sayılan ve araç trafiğine kapalı bölge olan Knezmihaylova Caddesi’nde serbest zaman alıyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

7.GÜN BELGRAD-ÜSKÜP 25 EYLÜL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan  şehir turunda Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa’nın Evi, ve dünyanın en büyük İskender heykelinin de olduğu Makedonya Meydanı,  Vardar köprüsü, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han ve Türk Çarşısı, Cifte Hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

8.GÜN  ÜSKÜP-KAVALA 26 EYLÜL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kavala’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  

9.GÜN KAVALA-ANKARA 27 EYLÜL

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kavala şehir turunu yapıyoruz. Kavala şehir turunda; Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi, Su kemerleri, Belediye binası ve liman görülecek olan yerler arasındadır.

İki kişilik odada kişi başı konaklama : 699 €’dan itibaren

Tek kişi farkı: 249 €

Gruplara özel fiyat uygulaması vardır.

HAREKET NOKTAMIZ

19 Eylül 2015,

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Program kapsamında belirtilen tüm transferler

4 yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama

Program kapsamında belirtilen tüm turlar

Türkçe rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda belirtilmeyen öğünler

İçecekler

Tüm şahsi harcamalar

Ekstra turlar

Vize (yeşil pasaporta vize yoktur, diğerleri için 120 €)

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Kurban Bayrami’Nda Balkanlar 19-27 Eylül 2015