Moskova (3) & St. Petersburg (3) Türk Havayollari Ile 6 Gece 31 Aralık 2014 - 06 Ocak 2015

Büyüleyici Kremlin Duvarları ve Burçları.. Rusya’nın Avrupa ile Asya’yı birleştirdiği hayal şehir.. Kızıl Meydan , Dünyaca Ünlü Bolsoy Tiyatrosu ve Sanat Şaheseri Metro İstasyonları ile şık bir başkent…Votka , Havyar ve El Yapımı güzelim sanat ürünleri.. Rusya’nın Dünya’ya açılan kapısı…Saraylar.. 18.yy’dan kalan binaları ile muhteşem sokaklar.. Dostoyevski’nin romanlarına konu olmuş dokusu ve tabi ki şehrin içinden geçen kanalları ile peri masalını andıran güzellikte bir yer St.Petersburg.. 4 mevsimde ayrı güzelliğe bürünen Kuzeyin en güzel çehresi..

PROGRAMIMIZ

Vizesiz ve Türk Hava Yolları ile

1.GÜN  İSTANBUL-MOSKOVA
Türk Hava Yolları TK413 tarifeli seferi ile saat 08.30’da Moskova’ya hareket. Saat 12:25’de Moskova’ya varış ve Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz panoramik Moskova şehir turu. Gezimiz esnasında; Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum’u, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali,  Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan extra Moskova Metrosu-Arbat Sokağı Turu’na (35€) katılabilirler. Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla mozaik ve porselenden kabartma ve tablolar, mermer, bronz ve prinçten heykeller,  ve Sovyet kent ve yaşamını anlatan farklı süslemelerle sahip olduğu ortalama 80 metrelik derinliğiyle adeta yer altı saray ve müze görünümündedir. Bu yönleriyle Moskova Metrosu  şüphesiz dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskova’lıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın yaşadığı evde Arbat sokağındadır. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

2.GÜN  MOSKOVA
Kahvaltı sonrası arzu eden konuklarımız ekstra düzenlenecek Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 95€) turuna katılabilirler. Rusya’yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin’in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin’in gezmekten haz aldığı sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olacaksınız. Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi’nde 11. yy’dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov’un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerini görme imkânı bulacaksınız.  Tur bitimi serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ünlü Kostroma Rus Dansları (50€) etkinliğimize katılabilirler. Rusya’nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya’nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Geceleme otelimizde.

3.GÜN  MOSKOVA
Kahvaltı sonrası arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet'in mezarının bulunduğu Novodevichi mezarlığı ve Borodino Savaş müzesi turuna (45€) katılabilirler. Borodino Savaşı; Napoleon'un kazanamadığı ilk savaş! 1812’de Napolyon’un dev ordusu ile Rusya’ya saldırmasının ardından Borodino’da yapılan kanlı muharebenin tasvir edildiği 360 derecelik devasa tablo dünyanın bu alandaki sayılı müzelerinden biri olan Borodino Panoraması sanat ve tekniğin mükemmel bir bileşimi olarak görülmeye değerdir. Novodevichi mezarlığı, 16. yy'dan kalma Novodevichy Manastırı'nın bitişiğindedir. Mezar taşları sanat eseri gibidir. İçinde Nazım Hikmet’in yanı sıra, Anton Çehov ve Nikolai Gogol gibi birçok ünlü sanatçının mezarı bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.GÜN    MOSKOVA-ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve hızlı tren ile 13.30’da St. Petersburg’a hareket; 17.40’ta varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro ve Pavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem’e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray,Kışlık Saray ve Saray Meydanı, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi,Liman Fenerleri ve Savaş Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN     ST. PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra ekstra Pavlovsk Sarayı Turu (55€) düzenlenecektir. 18. Asırda  II. Katerina’nın oğlu  I. Paul için yaptırılan saray, sahip olduğu klasik stil ve rokoko üslubuyla diğer saraylardan farklı bir özelliğe sahiptir. Çar Paul ve eşinin Avrupa gezileri sonrası beraberlerinde getirdikleri eserlerin yoğun olarak yer bulduğu odaları ilüzyonik ve akustiktir. Saray’da I. Paul’un Alman asıllı eşi Mariya Feyodorov’nın kendi elleriyle yaptığı  fildişi eserler, tablolar ve süslemeler yanında kütüphanesi ve sahip olduğu yüzlerce kitapla da dikkatinizi çekecektir. Ayrıca Fransa’nın Bourbon Hanedanlığı’nın son Kralı XVI. Louis’in hediyeleri bu sarayın odalarında bulunmaktradır.  Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri turuna (65€) katılabilirler. Fin Körfezinde bulunan bu sarayın planını Çar I. Petro çizmiştir. Paris’teki Versailles’a rakip bahçeleri, 150 anıtsal çeşme ve 4 tarihi şelalesiyle muhteşem bir saray kompleksidir. Saray içinde Çar ve Çarların özel eşyaları, Türk-Rus Savaşını anlatan tabloları, altın kaplama salon ve merdivenleriyle sizi etkileyecektir. Rusya’nın 7 harikasından biri olan saray ve bahçeleri II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Rusya’ya gelenlerin görmeden gidemeyecekleri özelliktedir. Tur bitimi otelimize transfer, geceleme otelimizde.

6.GÜN     ST. PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna (50€) katılabilirler. Dünyanın beş çağını yansıtan orijinal ve değerli yaklaşık 3 milyon eseri barındırmaktadır. Dünyanın en kapsamlı üç müzesinden biri olan Hermitage, en çok tablo koleksiyonunun bulundurmasıyla nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Çar ve Çariçelerin eşyaları, Petro’nun yüz maskesi, tahtlar, içleri doldurulmuş şövalye atları, malakit, lazurit , akik ve rodanit taşlarından vazolar, 5 asırlık Belçika halıları, 2000 yıllık İtalyan ve Yunan vazolar, II. Katerina’nın sevgilisine yaptırdığı Tavus Kuşu saati, Leonardo Da Vinci, Rembrandt, Raffaello, Michelangelo, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri anlatımlarıyla tanıma imkanı bulacaksınız.  Bu turdan sonra arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Neva Nehri’nde Tekne Gezisi’ne (40€) katılma imkânı. Şehri en iyi açıdan fotoğraflayabileceğiniz bu turda, bize ayrılan tekne ile şehrin en önemli yapılarının yanından profesyonel rehber anlatımıyla geçeceksiniz. Yine Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Pushkin Kasabası turu düzenlenecektir. (65€). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor.  Akşam ise  ekstra Troika Restaurant’ta akşam yemeği (75€) organize edilecektir.  Türk damak tadına uygun Rus yemekleriyle güzel bir Rus dans show izleyeceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

7.GÜN  ST. PETERSBURG-İSTANBUL
Kahvaltı sonrası  de odaların boşaltılması,12:00’da otelden havalimanına transfer, Türk Hava Yolları’nın TK402 nolu seferi ile saat 16:25’de İstanbul’a hareket. Rahat bir uçuşun ardından saat 18:50’da İstanbul’a varış.

HAREKET NOKTAMIZ

31 Aralık 2014, 06:30

ÜCRET

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik Odada Kişi başı

Tek kişilik Oda Farkı

02-12 Yaş Çocuk

00-02 Yaş Çocuk

Holiday Inn Simonovsky Hotel 3* (Moscow)

Park Inn Pribaltiskaya 3*(St.Petersburg)

749 €

120 €

699 €

169 €

 

 •  

 • Rezervasyon esnasında TC numarası, pasaport numarası, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması önemle rica olunur.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Moskova / St. Petersburg-İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Alan vergileri
 • Rus Demir Yolları ile Moskova - St. Petersburg arası tren bileti
 • 3 gece Moskova’da Holiday Inn Simonovsky Hotel’de 4* oda kahvaltı bazında konaklama
 • 3 gece St. Petersburg’da 4* Park Inn Pribaltiskaya Otel’de (vb) oda kahvaltı bazında konaklama
 • Her iki şehirde Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
 • Yarım günlük Panoramik Moskova ve St. Petersburg şehir turları
 • Türkçe rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat Sigortası 10 €
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Kişisel harcamalar ve düzenlenecek ekstra turlar

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Rusya Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.Ancak pasaportların en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması ve pasaportlarının yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • Grup katılım sayısının 20 kişiden az olması durumunda, Türkiye çıkışlı rehber verilmemektedir. Bu durumda misafirlerimiz Rusya’da Türkçe konuşan yerel rehber tarafından karşılanacaktır.
 • 212 TUR, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 • Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
 • Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır-kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 • Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
 • Acenta kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turlar için yeterli katılım sayısı 20 kişidir. 20 kişiden az olması durumunda geziye göre ek ücret talep edilebilir.
 • Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından 212 TUR sorumlu tutulamaz.
 • 65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
 • Acenta gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Moskova (3) & St. Petersburg (3) Türk Havayollari Ile 6 Gece 31 Aralık 2014 - 06 Ocak 2015