Klasik Doğu Karadeniz Ve Batum Turu 3 Gece 4 Gün 24-27 Haziran 2017

Yeşilin ve mavinin el ele vererek bir dantel gibi işlediği kıyıları, yeşilin bin bir tonunu barındıran yaylaları, yağan yağmurların oluşturduğu billur çayları, dereleri ve sağda solda oluşmuş irili ufaklı şelaleleri, kısacası sizleri tabiatın bonkörce bize sunduğu bu masalsı dünyayı hep birlikte keşfetmeye çağırıyoruz.

Sizlere doğanın bu enfes alanlarında altı dolu dolu gün geçirmek istiyoruz. Trabzon'u, Ayasofya'yı, Uzungöl'ü ve muhteşem kemençe eşliğinde eğlenceyi, Ayderi, tulumunu, Fırtına deresini ve benekli alabalığını,  nefis Gürcü yemeklerini söz veriyoruz “unutmayacaksınız”. Sadece Doğu karadeniz değil Karadenizin en doğusunu hatta başka dost kültürleri sizlere tanıtacağız. Batum sahillerinde yürüyecek ve Batumun günden güne değişen yüzüne tanıklık edeceksiniz. Sizleri aramızda görmek üzere bekliyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: TRABZON - AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-AYDER-RİZE

Yol güzergahımızda vereceğimiz kısa molalar sonrası Trabzon şehir gezimiz başlıyor. Bir zamanlar tarihi İpek Yolu ticaretinin en önemli uğrak merkezi olanTrabzon'u tanıyarak başlıyoruz. Şehrin en önemli tarihi yapıtları Ayasofya Müzesi ve Atatürk köşkü gezileri sonrası yol güzergahımızda Uzungöl var. 1300 m yüksekliğindeki Uzungöl kenarında yapacağımız yürüyüş ve kahve molası sonrası alandan ayrılarak Hopa otelimize geçerek konaklıyoruz.

2.GÜN : HOPA-BATUM:
Kahvaltı sonrası erkenden Batum’a doğru hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında Gürcistan gümrük işlerimizi hallettikten sonra Batum’a geçiyoruz. Yöresel Gürcü yemeklerinden oluşan öğlen yemeği molası sonrası Batum şehir gezimiz başlıyor. Yeni yapılanması ile gece ışıkları ile dikkat çeken Batum ağırlıklı olarak Türklerin yatırımlarını yaptıkları ve yaşadıkları bir bölge. Her yerde Türk yapılarını ve yatırımlarını görürseniz şaşırmayın. Ve Batum kültür ve doğa gezimiz başlıyor. Şehir gezisi kapsamında; dünyanın sayılı Botanik Parkları arasında yer alan genetik olarak bir çok bitki çeşidinin olduğu ve mikro klima özelliği dolayısı ile Karadeniz’de Akdeniz iklimini hissedeceğimiz Park ziyareti ile başlayacağız. Batum Acara Etnoğrafya ve doğa müzesinigeziyoruz. Gürcü mimari karakteristiğini anlatması açısından; Eski postane binası, şehrin en büyük ve gösterişli binası Virgin Mary kilisesi gezileri sonrası bölgenin en uzun sahilinde serbest zaman kapsamında Batum şehir merkezinde çevre gezileri yapabilecekler. Akşam yemeği oldukça keyifli bir mekan olan otelimizde gün batımı ve canlı müzik eşliğinde Gürcü yöresel yemekleri ile olacak. Yemek sonrası Batum'dan ayrılarak Hopa'ya geliyor ve otelimize geçerek konaklıyoruz.

3.GÜN: AYDER-RİZE:

Alınacak kahvaltı sonrası Ayder'e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Fırtına deresi üzerinde öğle yemeği molası sonrası yol güzergahımızda Ayder yaylası var.  Fırtına Vadisinde bulunan Taş Kemer Köprülerin görülmesinin ardından Çamlıhemşin üzerinden Ayder’e varış. Kalegon mevkii ve Gelintülü Şelalesinin görülmesi ve serbest zaman.Sonrasında Rize otelimize geçerek konaklıyoruz. Konaklama Rize.

4.GÜN GİRESUN ORDU-ANKARA:

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Ordu’da Boztepe için serbest zaman veriyoruz. İsteğe bağlı Boztepe’ye Teleferikle çıktıktan sonra serbest zaman molası veriyor ve Ankara'ya hareket ederek gece saatlerinde Ankara'ya varıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

24 Haziran 2017, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 625 TL 625 TL 660 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 615 TL 615 TL 645 TL
Tek kişilik oda 760 TL 760 TL 790 TL
7-12 yaş 475 TL 475 TL 510 TL

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 195 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Özel  ve yerel ulaşımlar,
 • Araç içi ikramlar,
 • Kahvaltılar(5),
 • Akşam yemeği(1 tanesi Batum'da ),
 • TÜRSAB seyahat sigortası,
 • Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri,
 • Yarım pansiyon konaklama(4),
 • Batum gezisi ve müzikli akşam yemeği(sofra şarabı dahil),

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Öğle yemekleri,
 • Akşam yemeğinde alınan  içecek ücretleri, 
 • Ordu Boztepe'de teleferik ücreti,

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

TRABZON İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

 Batum Botanik bahçesi dik olmayan kısa yürüyüş içermektedir. Çok özel sağlık sorununuz yoksa herkes katılabilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:20
1011 Kavşağı 07:25
Altınpark 07:35
Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Klasik Doğu Karadeniz Ve Batum Turu 3 Gece 4 Gün 24-27 Haziran 2017