Güneşin doğuşundan batışına Kapadokya 31 Ağustos 2017

Günübirlik Kapadokya güneşin doğuşunu izlemeye gidiyoruz.

Çarşamba gece 23:55 da Kızılay Kumrular sokaktan hareketle başlayan yolculuğumuz, sabahın erken saatlerinde Güvercinlik vadisinde güneşin doğuşunu izlemek üzere yerimizi almamızla gerçek seyrini bulmuş oluyor. Güneş güvercinlik vadisinin üstünden nazlı nazlı doğmaya başlarken etrafına adeta gülücükler saçarcasına bulutların içini ince bir kızıllığa bırakıyor. Bu esnada bizler çocuklar gibi fotoğraf makinalarımızın deklanşörüne basıp duruyuroz. Güneşin ışıkları yer yüzünü yavaş yavaş uyandırmaya başlarken ileride bulunan Göreme vadisinden bölgenin haşin ve yakışıklı çocukları görünmeye başlıyor. Bölgenin hakimi efendileri balonlar yavaş ve kendinen emin bir şekilde gökyüzüne doğru adeta güneşi kucaklamaya koşuyorlar.

PROGRAMIMIZ

Sabah saatlerinde güvercinlik vadisinde güneşin doğuşunu ve balonların yükselişini izledikten sonra yine güvercinlik vadisinde bulunan manzaralı restoranımızda kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası henüz müzelerin açılmamasından ötürü bu zamanı değerlendirmek maksadıyla çanak ve çömlek atölyesini ziyaret edip, ustamızdan bu binlerce yıllık sanatın gelişim sürecini ve toprağa nasıl can verildiğini öğrendikten sonra kendi elimizle çömlek yapma şansı yakalıyoruz.

Çömlek atölyesinden ayrıldıktan sonra bölgenin en özel ve güzel yerlerinden birisi olan Aşk vadisini gidiyoruz. Vadide bulunan muntazam peri bacalarının fotoğraflarını çekip vadimizi yürüdükten sonra oradan ayrılarak Kızıl vadiye geçiyoruz. Kızıl vadiden başlayacağımız yürüyüşümüzün vereceğimiz kısa molalar sonrasında çavuşin mevkiinde bitmektedir. Çavuşinde aracımızla buluştuktan sonra onxy ve obsidyen atölyesine gidiyoruz. Sonrasında öğle yemeği saati geldiği için yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidip yöresel yemeğimizi yiyoruz. (Mercimek çorbası, fırında pastırmalı kuru fasulye, çömlek kebabı , pilav, tatlı veya meyva) . Öğle yemeğimizin ardından yeraltı şehrine gidiyoruz. Yeraltı şehrini gezip yaşam formlarını inceledikten sonra Turasan şaraf fabrikasına geçiyoruz. Şaraf tanıtım ve tadımının ardından üç güzeller mevkiine geçip , kartpostallara modellik yapmış olan Peri bacalarının fotoğraflarını çekip oradan bölgeyi balon yüksekliğinde gören tek nokta olan Uçhisar kalesine çıkıyoruz. 

Bütün bölgeyi panoramik olarak seyrettikten sonra , Kapadokya bölgesinden ayrılıyoruz. Dönüş yolunda Tuz gölünde güneşin batışını yakalayıp günü batırdıktan sonra Ankara"ya dönüşe geçiyor saat 22:00 gibi Ankara"da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Kapadokya gezisi Ercan ASLAN
Kapadokya gezisi Ümit GİRGİN

 

HAREKET NOKTAMIZ

31 Ağustos 2017, Kumrular, 23:55

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 105 TL 110 TL 115 TL


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 60 TL ilave edilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Özel Ulaşım,
  • Rehberlik,
  • Araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramları,
  • Çevre gezileri dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
  • Kişisel harcamalar,
  • Öğlen yemeği

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NEVSEHIR İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 23:55
Milli Kütüphane 00:00
Armada 00:05
Ufuk Üniversitesi 00:15
Çırağan Restoran 00:20
Dikmen kavşağı karşısı 00:25
Oran köprüsü altı 00:30

{gallery}Kapadokya{/gallery}

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Güneşin doğuşundan batışına Kapadokya 31 Ağustos 2017