Van Gölü Havzası Turu Artıyaşam Özel 28 Nisan - 01 Mayıs 2018

Farklı bir Doğu Anadolu turu yapmak ister misiniz?

Van'dan başlayacak, Urartu kalelerini göreceki Akdamar adasındaki Ermeni kilisesini görecek, Tuşpa kalesinden van gölünde batan güneşi seyredecek, Ülkemizin en büyük dağı Ağrı dağı eşliğinde Doğu Bayatı'ta İshakpaşa sarayını göreceğiz. Nedense bir türlü hakkettiği yeri alamayan Ahlat Selçuklu mezarlığını, Adilcevaz' görüp yine ülkemizin en büyük krateri Nemrut kratetlerini göreceki Bitlis gezisi ile birlikte Van gölü havzası turumuzu Muş havaalanında bitireceğiz.

Farklı bir coğrafya'ya yolculukta sizi bekliyoruz.

Van hava alanında ve otogarında sizleri karşılama, Van müzesi, Tuşpa kalesi, Van gümüş işçiliği atölye gezisi, Çavuştepe, Selçuklu mezarlıkları, Akdamar adası Ermeni Haçlı Kilise, Doğu Bayazıt, İshakpaşa sarayı, Adilcevaz, Tuğrulbey camii, Aygır gölü, Nemrut krater gölleri, El Aman kervansarayı, Bitlis sarayı gezileri ve Van kahvaltısı

TARİHLER: 28 Nisan-01 Mayıs 2018 | 14-17 Haziran 2018 Ramazan Bayramı | 30 Ağustos 02 Eylül 2018

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

Bu uçaklı bir tur olduğu için ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. Sizden ricamız uçakla katılacaksanız bir an önce hem erkenden ucuz uçak bileti alın hemde erken rezervasyon indirimimizden faydalanın. 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN:

Saat 11.00’da Van hava alanından ve Otogardan katılımcı arkadaşlarımızla buluşuyoruz. Van müzesi gezisi sonrası Van’da yöresel öğlen yemeği alıyoruz. Ardından kısa şehir turu yapıyor ve Tuşpa kalesi ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz.  Otelimizde vereceğimiz akşam yemeği sonrası dinleniyoruz.

2.GÜN: Sabah otelimizde meşhur zengin Van kahvaltısı yapıyoruz. Ve Van şehir gezisine başlıyoruz. Önce Gevaş’a hareket edip Ezdin Şer camisini, 60 bini geçkin şehidin ve yatırın bulunduğu Selçuklu mezarlığını ve Halime Hatun kümbetini geziyoruz. Sonra iskeleye giderek tekne ile Akdamar adasına gidiyoruz.  Ermeni mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Kutsal Haç kilisesini geziyoruz. Adada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından tekrar Gevaş’a dönüyor ve öğlen yemeği alıyoruz. Van şehir merkezinde vereceğimiz alışveriş için serbest zamandan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası isteyen arkadaşlarımızla sahilde gezinti yapıyoruz.

3.GÜN: Bu gün erken kalkıyoruz. Yolumuz uzun. Kahvaltı sonrası mevsim gereği de en güzel zamanlarını yaşayan Muradiye şelalelerini görüyoruz.  Vereceğimiz kısa bir çay/kahve molası sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Doğubayazıt’ta Ağrı dağını göremeyeceğimiz tek yer olan  İshakpaşa Sarayı, Şafii camii, Urartu kalesini görüyoruz. Dönüş yolumuzda Adilcevaz’a hareket ediyoruz. Erciş üzerinden Adilcevaz’a vardıktan sonra göl kenarındaki otelimize geçerek kısa bir dinlenme sonrası akşam yemeği ve isteyen arkadaşlarımızla sahilde kısa bir gezinti yapıyoruz.

4.GÜN: Bu gün hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Erken kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak; Adilcevaz kalesi ve Tuğrul Bey camii gezileri sonra’sı Ahlat’a varıyoruz. Ahlat müzesi, Büyük Selçuklu Mezarlığı ve Emir Bayındır kümbetini geziyoruz. Ahlat’tan ayrılarak Tatvan’a varıyoruz. Tatvan’da öğlen yemeği sonrası yerel araçlarla nemrut Krater gölüne. Zirveye olan yaklaşık 100 m lik mesafeyi yürüyerek krater göllerini gördükten sonra El Aman kervansarayı ziyareti sonrası isteyen katılımcı arkadaşlarımızın Muş  havaalanına transferini yaptıktan ve uğurladıktan sonra etkinliğimi bitiriyoruz.

Bu uçaklı bir tur olduğu için ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. Sizden ricamız uçakla katılacaksanız bir an önce hem erkenden ucuz uçak bileti alın hemde erken rezervasyon indirimimizden faydalanın.

ULAŞIM DETAYLARI İÇİN ACENTAMIZI ARAYABİLİRSİNİZ.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Figen Sunguroğlu
Ercan ASLAN
Ercan ASLAN


Daha Büyük Görüntüle

GÖRÜLECEK YERLER

Van hava alanında ve otogarında sizleri karşılama, Van müzesi, Tuşpa kalesi, Van gümüş işçiliği atölye gezisi, Çavuştepe, Selçuklu mezarlıkları, Akdamar adası Ermeni Haçlı Kilise, Doğu Bayazıt, İshakpaşa sarayı, Adilcevaz, Tuğrulbey camii, Aygır gölü, Nemrut krater gölleri, El Aman kervansarayı, Bitlis sarayı gezileri ve Van kahvaltısı

HAREKET NOKTAMIZ

28 Nisan 2018,

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 575 TL 585 TL 595 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 560 TL 570 TL 580 TL
Tek kişilik oda 705 TL 715 TL 425 TL
7-12 yaş 430 TL 440 TL 450 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 175 TL ilave edilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Yerel araçlarla ulaşım,
 • Rehberlik,
 • Nemrut dağına çıkmak için gerekli yerel araçların ücreti
 • Akdamar adasına yapılacak tekne ücretleri,
 • 3 ve 4 * otellerde konaklama yarım pansiyon (3),
 • Otelde Meşhur Van kahvaltısı(2),
 • Tursab Seyahat Sigortası,
 • Kırkayaklar turizm acenta refakati dahil olup;

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Uçak biletleri,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Öğlen yemekleri ve akşam yemeklerinde alınacak içecek ücretleri,
 • Bahşişler ile
 • Özel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

VAN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Herkes katılabilir. Kültür ve kısa doğa gezileri içerir.

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Van Gölü Havzası Turu Artıyaşam Özel 28 Nisan - 01 Mayıs 2018