Uçakla Kısa Gap Turu 3 Gece 4 Gün Adana-Gaziantep-Halfeti-Mardin-Şanlıurfa-Nemrut 26-29 Ekim 2013

Zamanda yolculuk yapacağız.
Eski dünyanın merkezi, uygarlıkların beşiği, jeopolitik önemi oldukça yüksek olan bu bölgeyi görmeyenlerin kesinlikle görmesi gereken bir bölge...

Adana buluşmalı olacak bu gezimizde kısa sürede çok yer gezmeyi hedefledik. Adana'dan Gaziantep'e hareket edecek Gaziantep gezimizi yapacak, Fırat'ın incisi Halfeti'de Savaşan köyünü, Rumkale'yi görecek hüzünleneceğiz. Mardin'de gece konaklar arasında dolaşacak, İnci gerdanını göreceğiz. Mardin gezimiz, yapacak Şanlıurfa'da uygarlık tarihinin yeniden yazılmaya başladığı Göbeklitepe'yi görecek, Adıyaman Kahta'ya geçecek, Kommagene uygarlığının sembolü Nemrut'ta tanrı heykellerini görecek, nefis  gün doğumu manzarasını doğu batı tümünlüslerini görecek, Urfa gezimizi yapacak ve akşam'da sizleri bölgelerinize uğurlayacağız.

Kesin çıkışlı ve Tema Vakfı Ankara grubu ile yapacağımız bu etkinliğimize erkenden kaydınızı bekliyoruz.

PROGRAMIMIZ

ANKARA UÇAK SEÇENEKLERİ:

GİDİŞ: TK71100 sefer sayılı sefer Ankara Adana  08.45 hareket-09.50 varış 54 TL  (23 Eylül itibarı ile)

DÖNÜŞ: TK7117 Sefer sayılı Urfa-Ankara uçuşu 64 TL 20.20 kalkış 21.50 varış (23 Eylül itibarı ile)  olacak

ÖZET AKIŞ:

1.Gün: Adana Gaziantep yerel transfer-Gaziantep gezisi konaklama

2.Gün: Gaziantep Halfeti Mardin gezisi Mardin konaklama

3.Gün: Mardin gezisi devam-Adıyaman hareket konaklama

4.Gün: Adıyaman gündoğumu geziler. Urfa’dan Ankara’ya hareket.

PROGRAM DETAYLARI

1.Gün: 26 Ekim 2013 Cumartesi: Sabah 08.45 TK7100 sefer sayılı uçak ile Ankara’dan Adanaya uçuyoruz. Adanada bizi bekleyen aracımızla Gaziantep’e hareket ederek Gaziantep gezimize başlıyoruz. Şehir gezisi kapsamında yeni restore edilen Beyler mahallesine gidiyoruz. Eski evlerin arasında yürüyerek Hasan Süzer Müzesini ve Pişiriciler kastelini(bölünmüş su mekanı) ile Arkeoloji müzesi ve Etnoğrafya müzesini gezdikten sonra vereceğimiz öğlen yemeğini müteakip 2011 yılında hizmete giren dünyanın sayılı Mozaik müzelerinden olan müzemizi gezdikten sonra Kapalı çarşıların olduğu alana geliyoruz. Kale'deki rölyefleri ve mutfak müzesini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Kapalı çarşı gezilerini gezdikten sonra buluşup otelimize geçerek akşam yemeği ve sonrasında dinleniyoruz.

2.Gün 27 Ekim 2013 Pazar: : Sabah kahvaltı sonrası Halfeti’ye hareket ediyoruz. Fırat nehrinin su altında kalan bu bölgesinde Halfeti’de öğlen yemek molası verdikten sonra teknelerimizle Rumkale etrafını dolaşarak Savaşan köyüne varıyoruz. Savaşan köyünde çay-kahve molası verirken isteyen arkadaşlarımızla Fırat nehri kenarında suya girebileceğiz. Eski Halfeti’de vereceğimiz kahve molası sonrası alandan ayrılarak ve zeytin bahçeleri arasından devam ederek Birecik soyu tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının olduğu gözlem alanını ziyaret ettikten sonra Mardin’e hareket Mardin’e varıyor ve Kasımiye Medresesi, PTT Binası(Şahtana Ailesi Evi), Sıtti Radviye Medresesi , Yıldızlı Tavanı, Hz. Muhammed’in Ayak izi ve Manastırı ve Ulu Camii gezileri yapacak, Mardin de sokak gezileri gerçekleştireceğiz.  Akşam yemeği sonrası Gece İnci Gerdanı görümündeki Mardin’e seyir terasından bakış sonrası otelimize geçerek dinleniyoruz.

3.Gün 28 Ekim 2013 Pazartesi: : Mardin Deyrul Zahfaran manastırını gezdikten sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Urfa’ya varmadan tarihin değiştiği Göbeklitepe ziyareti sonrası Adıyaman’a varıyoruz. Otelimize geçerek dinleniyoruz.

4.Gün: 29 Ekim 2013 Salı :Gece saat: 02.30’da kalkıyoruz. Yerel araçlarımıza binip Tanrı’ların dağı Nemrut dağına yola çıkıyoruz. Doğu terasında muhteşem gün doğumunu izledikten sonra  Kommagene Krallığının genç ve güçlü  kralı Antiochus'un güneşin ayaklarının altından doğup, ayaklarının altından batışını görmek için yaptırdığı muhteşem tümülüsü ve devasa boyutlardaki Tanrı   heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada güneşin en güzel doğduğu battığı bu büyülü yerde gezi anısı fotoğraf çektikten sonra batı terasını da gezip inişe geçiyoruz. Sırasıyla; Arsemia,  Cendere köprüsü ve Karakuş tümülüsü gezileri sonrası otelimize geliyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası Kahta’dan ayrılarak Atatürk barajı seyir terasında ülkemizin en büyük barajını gördükten sonra tekrar Şanlıurfa’ya gelerek kapalı çarşılarda alışveriş arası veriyor ve Gümrük handa vereceğimiz kahve molası sonrası arkadaşlarımızı otogar ve havaalanına transfer ediyor ve AnadoluJet TK7117 sefer sayılı uçak ile saat 20.20’da uçağı ile Şanlıurfa’dan uğurluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam 1
Artıyaşam 2
Ferdi Miskbay1
Ferdi Miskbay1
Gülsen Aksoy
Eray Doğutepe
İlknur Doğutepe
Ercan ASLAN trenle Gap


Daha Büyük Görüntüle


ARTIYAŞAM GAP GEZİSİ ile artiyasam2010

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Batman, Hasankey, Midyat, Mardin, Şanlıurfa, Harran, Sıra gecesi, Halfeti, Gaziantep, Adıyaman Nemrut gün doğumu,

HAREKET NOKTAMIZ

26 Ekim 2013,

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 565 TL 565 TL 590 TL
İki kişilik odada kişibaşı 565 TL 565 TL 590 TL
Tek kişilik oda 680 TL 680 TL 705 TL
7-12 yaş 435 TL 435 TL 450 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 205 TL ilave edilir.

3 kişilik odada 3.kişi fiyatı: 533 Lira peşin   553  lira KK ile 7 taksit

Garanti ve Yapı kredi kartlarına taksitlendirme yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Yerel araçlarla özel ulaşım, Halfeti feribot ücreti, rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(3), Akşam yemeği(3), konaklama(3),  Çevre gezileri, Nemrut transferleridahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

MARDIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu bir kültür turudur. Uzun yürüyüşler içermez. Yer yer doğa içerisinde alanlar içerir. ancak zorlu değildir.

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Uçakla Kısa Gap Turu 3 Gece 4 Gün Adana-Gaziantep-Halfeti-Mardin-Şanlıurfa-Nemrut 26-29 Ekim 2013