Ağva-Kerpe Kefken Karasu Longoz Ormanları-Maşukiye Turu 27-28 Temmuz 2014

Daha önce pek çok farklı versiyonunu yaptığımız bu etkinliğe bahar aylarında olmamızdan ötürü Ağva'yı ve Maşukiye'yide katıyoruz. Program özetle Kerpe liman gezisinden başlayacak ve şirin belde Kefken de devam ederek Karasu Longoz(Su Basan) ormanlarında farklı bitki çeşitleri arasında bot turu yapacak dünyanın sayılı ormanlarından olan Longoz ormanı arasında fotoğraflar çekecek, Karasu'da konaklayacak, dönüş yolunda Sapanca ve Maşukiye'de gezeceğiz.

21 Gün öncesi kayıtlarda %10 indirim!

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Ankara Ağva Kerpe Kefken Karasu Longoz Ormanları
Saat:07.30 Güvenpark Kumrular sokak girişi Penguen Pastanesi önünden hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda araç içi kahvaltılık sandviç sıcak ve soğuk içecek servisi, yol üstünde kısa molalarla yolumuza devam ederek; Kandıra üzerinden Ağva'ya varıyoruz. Yeşilçay ve Göksu nehirleri arasında kalan bu şirin belde de Göksu nehrinde Göksu nehri üzerindeki sabit teknede öğlen yemeği arası veriyoruz. Şile bezi ürünleri alış verişi yaptıktan sonra Deniz feneri ve sahile doğru bir gezinti yapıyoruz. Ağva gezisi sonrası Kerpe ile devam edecek gezimiz…Kerpe iç limanını geziyor ve kahve molası veriyoruz. Kerpe gezisi sonrası Karadeniz’in tek doğal ve denize girme açından en güvenli koyu Kefken’de günün en güzel saatlerinde deniz kenarında liman gezintisi yaptıktan sonra yaklaşık 500 metrelik yazlıklar arasından yürüyerek Karadeniz'in hırçın denizinin vurarak şekillendirdiği kayalıkları görecek ve sonrasında özellikle akşam gün batımında kızıl ışığın vurması ile daha da pembeleşen Pembe kayalara doğru bir gezinti yapacağız. Kefken gezisi sonrası Karasu'ya doğru hareket ederek yapacağımız sahil gezileri sonrası otelde vereceğimiz kısa bir dinlenme sonrası Sakarya nehri üzerindeki balık restauranta geçerek eğlenceli bir şekilde akşam yemeğimizi yiyor ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün : Karasu Acarlar Longoz Ormanları-Sapanca-Maşukiye
Alacağımız kahvaltı sonrası tesisten ayrılarak yaklaşık 5 km uzaklığındaki ülkemizde İğneada’dan sonraki en büyük 2. subasar ormanlarının yer aldığı Acarlar Longoz ormanlarına varıyoruz. Karasu kıyı şeridinden 1,5 km içeride 2 bin 517 hektarlık bir alana yayılan ve kıyıya paralel olarak devam eden Acarlar longozu 243 çeşit kuş barındırmakta. Farklı su yılanı ve balık çeşitlerinin de yaşadığı subasar ormanlarına yapacağımız yaklaşık 1 saatlik bir doğa ve bot gezisi sonrası öğlen yemeği molası veriyor ve yemek sonrasında Adapazarı üzerinde Sapanca'ya varıyoruz. Göl kenarında yapacağımız geziler sonrasında Maşukiye'ye geçerek Alıklar deresi kenarında vereceğimiz kahve molası sonrası saat 18.00'da Ankara'ya hareket ederek gece 22.30 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

İlknur DOĞUTEPE
Eray DOĞUTEPE -1-
Eray DOĞUTEPE -2-

 

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Ağva, Kerpe,Kefken,Karasu,Acarlar Longoz Ormanları,Sapanca, Maşukiye

HAREKET NOKTAMIZ

26 Temmuz 2014, Kumrular, 07:30

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 235 TL 235 TL 250 TL
Tek kişilik oda 275 TL 275 TL 290 TL
7-12 yaş 195 TL 195 TL 210 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 90 TL ilave edilir.

3 kişilik odada 3.kişi fiyatı 220 Lira peşin yada 235  Lira KK ile 3 taksit
Taksitlendirmeler Bonus ve World kartlara yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Özel araçla ulaşım, Tursab seyahat sigortası, Yarım pansiyon konaklama(kahvaltı+konaklama+akşam yemeği), Rehberlik, Araç içi ikramlar,Kırkayaklar Turizm acenta refakati

NELER HARİÇ?

Öğlen yemekleri, Kişisel Harcamalar, Karasu longoz ormanları arasında yapılacak bot turu(5 Lira), Müze ve ören giriş ücretleri, Yemeklerde su dışında alınacak alkollü ve alkolsüz içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar, Denize ve şelaleye girmek için mayo, havlu, terlik vb deniz malzemeleri.

SAKARYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kültür ve doğa gezisi kapsamında kısa zor olmayan yürüyüşler mevcut

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Carrefour 07:50
Giyim Dünyası 08:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:10
Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Ağva-Kerpe Kefken Karasu Longoz Ormanları-Maşukiye Turu 27-28 Temmuz 2014