Çanakkale-Assos-Bozcaada-Ayvalik-Cunda 04-07 Ekim 2014

3 Gece 4 Gün dolu dolu bir program.

Gelibolu şehitliklerini ziyaret edeceğiz.Assos'ta konaklayacak, Bozcaada'yı görecek, Kazdağları'nın muhteşem manzarasında yemek yiyip  Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi'ni gezeceğiz. Turumuzda Adalar Cenneti Ayvalık'ta var. 

PROGRAMIMIZ

 

1.GÜN:  4 EKİM

23:00’da Kumrular Cad. girişi Penguen pastanesi önünde buluşma ve hareket. Katılımcı dostlarımızı ara duraklardan alarak araçta kek, sıcak-soğuk içecek ikramı ile yaklaşık 08:00 civarlarında Çanakkale’ye varıyoruz.Feribotla Eceabat’a geçiyoruz.Restaurantımız’da alacağımız kahvaltıdan sonra Gelibolu yarımadasında Kilit Bahir,Mecidiye Tabyaları,Seyit Onbaşı,Şahin dere Şehitliği,Şehitler Abidesi, Morto Koyu,Seddülbahir,Yahya Çavuş Şehitliği,Ertuğrul Koyu,Anzak tepesinde yürüyüş,57.Alay Şehitliği,Conkbayırı, ve Atatürk’ün saatinden vurulduğu yeri gezdikten sonra Truva atını görüp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ÇANAKKALE

2.Gün 5 EKİM

Sabah kahvaltımızın ardından Çanakkale’de  Troy filminde kullanılan tahta atı gördükten sonra Troya uygarlığının yaşam alanı Troya’yı göreceğiz. Ve gezimiz sonrası Bozcaada gezisi için Geyikli İskelesi'ne Hareket ediyoruz.  45 dakikalık bir feribot yolculuğu sonrası Bozcaada'ya varıyoruz. Öğle yemeği, Ayazma plajı, Kale, Şarap fabrikası, Rüzgar güllerini gördükten sonra saat: 18.00’de Ada’dan ayrılarak Assos’taki otelimize geçerek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ASSOS

 

3.Gün 6 EKİM

Kahvaltımız sonrası otelden ayrılarak Assos gezimize başlıyoruz. Kazıların devam ettiği antik kentte takip edeceğimiz patikalar bizi görkemli Athena Tapınağı’na götürüyor. Burada vereceğimiz keyifli bir molanın ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardan, taş evlerin arasından Behramkale köy kahvesine geliyor ve dinleniyoruz. Daha sonra alandan ayrılarak Edremit’e doğru hareket ediyoruz. Nefis bir manzara eşliğinde sürecek yolculuğumuz sonrası öğlen yemeği molası verecek ve Küçükkuyu'da zeytin ve zeytinyağı alış verişi yapıyoruz. Tahta Kuşlar Etnoğrafya müzesini gezip Hasanboğuldu ve Sütüven şelalesiniden sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. AYVALIK

4.Gün 7 EKİM

Sabah kahvaltımızın ardından Ayvalık ve Sarımsaklı plajlarını geziyoruz.Ayvalık’ın karakteristik özelliklerinden biride çarpıcı renklerle boyanmış eski Rum evleri.Ayvalık evlerini görüp  Cunda adası gezimize başlıyoruz.Cunda Adası,Şeytan Sofrası,Cennet  Tepesi,Çınarlı Cami (Eski Aghia Yorgi Kilisesi,Taksiyarhis Kilisesi.Şeytan Sofrası; Adını sofraya benzeyen eski bir lav birikintisinden oluşan bir tepeden alır.Demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır.Adalar cenneti olan Ayvalık adalarına  hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzaramızı izleyip fotoğraf çekiyoruz.Öğle yemeği sonrası Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.Akşam saatlerinde Ankara’da olup bir başka ARTIYAŞAM etkinliğinde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

 


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

04 Ekim 2014, Kumrular, 23:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
Yetişkin 585 TL 585 TL 605 TL
Tek kişilik oda 675 TL 675 TL 695 TL
7-12 yaş 485 TL 485 TL 505 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 195 TL ilave edilir.

 

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

 

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(1.gün çanakkale kahvaltı+3 otelde kahvaltı), Akşam yemeği(3), Yarım pansiyon konaklama, Feribot ücretleri ve çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

 

Öğlen yemekleri, otelimizde alınacak içecek ücretleri ve kişisel harcamalar ile müze ve ören yeri giriş ücretleri bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

 

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar, Denize girmek isterseniz; mayo, havlu, terlik vb deniz malzemeleri.

CANAKKALE İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 23:00
Milli Kütüphane 23:05
Armada 23:10
Ümitköy köprüsü altı 23:20
Ümitköy Migros karşısı 23:25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Çanakkale-Assos-Bozcaada-Ayvalik-Cunda 04-07 Ekim 2014