Konya Şeb'i Arus 744.vuslat Yıldönümü Turu Otobüsle 17 Aralık 2017

17 Aralık 2017 Kesin Çıkış

Mevlâna ölüm gününü yeniden doğuş günü olarak kabul ediliyor. O öldüğü zaman sevdiğine yani Allah’ına kavuşacaktı. Onun için Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen “Şeb-i Arûs” diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah-ah, vah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu.

Hz. Mevlânâ’nın Vasiyeti:
Size, gizlide ve açıkta Allah’tan korkmayı, az yemeyi, az uyumayı, az konuşmayı, isyan ve günahları terk etmeyi, oruç tutmayı, namaza devam etmeyi, sürekli olarak şehveti terk etmeyi, bütün yaratıklardan gelen cefaya tahammüllü olmayı, aptal ve cahillerle oturmamayı, güzel davranışlı ve olgun kişilerle birlikte bulunmayı vasiyet ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olanıdır.

“Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir...

17 Aralık  2017 tarihlerinde otobüsle ayrı ayrı Mevlana'ı anma törenleri kapsamında 744. Vuslat Yıldönümünde Artıyaşam olarak bulunacağız. Grubunuz ile yada kendiniz veya ailenizle Mevlana'yı anma törenlerine katılmak, Ankara çıkışlı günübirlik Konya ve Mevlana gezisi kapsamında Mevlana müzesini, Alaaddin Camiini, Karatay müzesini, Şems-i Tebrizi türbesini, gezecek, alışveriş yapacağız. 

9 kişi ve üzeri gruplara %10 indirim olacaktır.

PROGRAMIMIZ

Otobüsle yapılacak program  akışımız aşağıdaki şekilde olacaktır....

Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısında  önünden buluşup saat: 07.00’de hareket ediyoruz. Araç içerisinde yapılacak kahvaltılık zengin sandviç çay-kahve ikramları sonrası saat: 11.00 civarlarında Konya’ya varıyoruz. Mevlana müzesi gezisi sonrası öğlen yemeği arası veriyoruz. Öğle yemeği-çay ikramları sonrası Hz. Mevlana’nın ölümü Şeb’i Arus nedeniyle düzenlenen ve saat: 14.00’te başlayan gündüz Sema gösterisini izliyoruz. Gösteri sonrası Karatay müzesi, Alaaddin tepesi ve camii, Şems-i Tebrizi gezisi sonrası alış veriş için mola veriyoruz. Saat: 18.00’de hareket ederek saat: 22.00 civarlarında  Ankara’ya geliyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Kahvaltı: Otobüste; Kahvaltılık sandviç, çay-kahve-dönüşte kek ikramı olacaktır.

Öğlen Yemeğimiz; Konya’nın en yüksek binası Kule Sini Restaurantta 42.Katta sizler için ayrılmış bulunan salonumuzda sizleri en iyi şekilde ağırlamak için aşağıda belirtilmiş menü hazırladık. Web: http://www.kulesini.com/

(Teras normal şartlarda ücretli olmakla birlikte yemek sonrası için misafirlerimiz terası ücretsiz kullanabileceklerdir. Buradaki İkramlar İse; Normal Satış Fiyatından Servis Edilecektir)

YEMEK MENÜSÜ

YÖRESEL MENÜ

ÜRÜN ÇEŞİDİ

MİKTARI

ÇORBA

 BAMYA ÇORBASI

KİŞİ BAŞI

SALATA

ÇOBAN SALATA

 ½

ARASICAK BAŞLANGIÇ

YAPRAK SARMA

¼

ANA YEMEK

FIRIN KEBAP 100 GR.

KİŞİ BAŞI

TATLI

KAYMAKLI HÖŞMERİM

KİŞİ BAŞI

İÇECEK

PAKET AYRAN 200 ml.

KİŞİ BAŞI

SU

¼

 

1,5 LT

ÇAY KİŞİ BAŞI BİR AD    

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Mevlana'yı anma törenleri, 7-17 Aralık tarihlerinde yapılır. Şeb-i Arus töreni, 17 Aralık akşamı (Mevlana'nın ölüm yıldönümü) yapılan törendir. Şeb-i Arus töreni ile hafta boyunca sürecek anma törenleri arasındaki tek fark, 17 Aralık akşamı olan Şeb-i Arus töreninde semazen ve saz heyeti üyesi daha kalabalıktır. Başka bir fark yoktur. Her iki törende de Mukabele-i Şerif (semazenler - sema) ve Ayin-i Şerif (ilahiler - dualar) aynı şekilde yapılmaktadır.
  • Şems-i Tebrizi türbesini ve camisini ziyaret etiyoruz. Şems-i Tebrizi, Mevlana'nın akıldaşı, yoldaşı ve sırdaşı olup, hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır.
  • Karatay Medresesi Anadolu Selçuklu Devleti dönemine ait çini eserler müzesi ve İnce Minare Camisi'ni gezeceğiz.
  • Mevlana`yı Anma Etkinlikleri kapsamında Konya Kültür Turizm İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve saat 14.00`te başlayacak olan Sema Töreni yaklaşık 3 saat sürer.
  • Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği topluluğu tarafından gerçekleştirilecek olan, genel sanat yönetmeni, şef ve solist Ahmet Özhan tarafından Ayin-i Şerif gerçekleştirilecektir. Sonrasında Prof. Ö. Tuğrul İnançer tarafından Mevlana ve Mevlevilik üzerine bir konuşması sunacak. (yaklaşık 1 saat sürer).
  • Konuşma ve ilahilerden hemen sonra, semazenler tarafından yaklaşık 1,5 saat sürecek Mevlevi Mukabelesi (Sema Töreni) gerçekleştirilecektir.
  • Şeb'i Arus törenleri gösteri niteliğinde olmadığı için hiç bir şekilde semazenlerin alkışlanması hoş karşılanmaz.Törenlere 6 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır. Ancak çocuklar ana salonda bekleyebilir yada çocuk oyun salnonunda ilgili görevlilere bırakılabilir.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Artiyasam Mevlana Anma Torenleri Seb'i Arus 101 ile artiyasam2010


Artiyasam Mevlana Anma Torenleri Seb'i Arus 102 ile artiyasam2010


Mevlana Celalaettin Rumi-Artiyasam- ile artiyasam2010

GÖRÜLECEK YERLER

Mevlana müzesi Yeşil Türbe, Karatay Medresesi, Şems-i Tebrizi türbesi, Alaaddin tepesi ve camii gezileri olacak, Şeb'i Arus törenlerine katılacak, konya da alışveriş yapacağız.

HAREKET NOKTAMIZ

17 Aralık 2017, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
Yetişkin 165 TL 165 TL 175 TL
7-12 yaş 155 TL 155 TL 160 TL

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 55 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

9 kişi ve üzeri gruplara %10 indirim olacaktır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Otobüsle Ankara-Konya –Ankara ulaşımları,
  • Yukarıda yazılı olan menü şeklinde kahvaltı ve öğlen yemeği + Kulesini restoran 42.kat teras giriş ücreti,
  • Rehberlikler
  • Şeb'i Arus gösteri biletleri dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Müze giriş ücretleri,
  • kişisel harcamalar, bahşişler,
  • öğlen yemek esnasında yapılacak çay ikramı sonrası 42. Kat terasta alınacak tüm içecekler bu fiyat kapsamı dılındadır.

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası.

KONYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor olmayan tören ve kısa müze-türbe-camii gezileri içerir. Herkes katılabilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

şebi aruz turu, konya şebi arus turlarıkonya mevlana turuKonya turukonya konaklamalı şebi arus turları, şeb-arus turuAnkara çıkışlı şebi Arus turları, hızlı trenle konya turu, hızlı trenli şebi arus turları yapan acentalar, Mevlanayı anma torenlerı turu, erken rezervasyon fırsatı, şebi aruz konyaOtobüsle şebi aruz turuotobüslü ucuz konya turları, herşey dahil şebi arus turutören bileti dahil şebi arus turu,

Share

GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR/DOĞA TURLARI

Düzce Aydınpınar, Samandere Şelaleleri Ve Efteni Gölü Turu 18 Ağustos 2018Düzce Aydınpınar, Samandere Şelaleleri Ve Efteni Gölü Turu 18 Ağustos 2018

18 Ağustos 2018 Hits:166

Sulak alanlara gidiyoruz! Nefis manzaraları, etnik kültürü, şelaleleri, efsan...

Soğuksu'dan Sıcaksuya: Her Ayın 3.pazar'ı 19 Ağustos 2018Soğuksu'dan Sıcaksuya: Her Ayın 3.pazar'ı 19 Ağustos 2018

19 Ağustos 2018 Hits:64

Çok keyifli ve dolu dolu geçen bir günlük programımız var. Fiyatı uygun olaca...

Amasra Bayram Turu 20 Ağustos 2018Amasra Bayram Turu 20 Ağustos 2018

20 Ağustos 2018 Hits:167

Denizi özlediyeseniz haydi  bu hafta sonu Amasra'ya gidelim. Tekne t...

Filyos Koyları Yüzme Turu 20 Ağustos 2018Filyos Koyları Yüzme Turu 20 Ağustos 2018

20 Ağustos 2018 Hits:37

Sizi farklı bir yere götürmek istiyoruz. Filyos Türkali koyuna gideceğiz. Böl...

Akçakoca Deniz Yüzme Turu Bayram Özel 21 Ağustos 2018Akçakoca Deniz Yüzme Turu Bayram Özel 21 Ağustos 2018

21 Ağustos 2018 Hits:163

Denizin en güzel zamanlarında Akçakoca'ya gidiyoruz... İşlerimiz yoğu...

Sapanca Maşukiye Kartepe Bayram Turu 22 Ağustos 2018Sapanca Maşukiye Kartepe Bayram Turu 22 Ağustos 2018

22 Ağustos 2018 Hits:166

Keyifli bir doğa ve kültür turu yapacağız. Aşıklar deresi ile ünlü Maşukiye&#...

Akçakoca Deniz Yüzme Turu Bayram Özel 23 Ağustos 2018Akçakoca Deniz Yüzme Turu Bayram Özel 23 Ağustos 2018

23 Ağustos 2018 Hits:164

Denizin en güzel zamanlarında Akçakoca'ya gidiyoruz... İşlerimiz yoğu...

Pınarbaşı Çatak, Horma Kanyonları Ile Ilıca Şelalesi Gezisi 24 Ağustos 2018Pınarbaşı Çatak, Horma Kanyonları Ile Ilıca Şelalesi Gezisi 24 Ağustos 2018

24 Ağustos 2018 Hits:165

Pınarbaşı bölgesindeki Kanyonlar ve Ilıca şelalesi bölgesindeyiz. Ilıca Şelal...

Akçakoca Deniz Yüzme Turu Bayram Özel 25 Ağustos 2018Akçakoca Deniz Yüzme Turu Bayram Özel 25 Ağustos 2018

25 Ağustos 2018 Hits:167

Denizin en güzel zamanlarında Akçakoca'ya gidiyoruz... İşlerimiz yoğu...

Çocuk Şenliği-Her Ayın Son Cumartesi'si 25 Ağustos 2018Çocuk Şenliği-Her Ayın Son Cumartesi'si 25 Ağustos 2018

25 Ağustos 2018 Hits:61

"Her hafta bir şenlik" temamız kapsamında yaz dönemine yönelik çocu...

::keyfi Doğa.. Işık Dağı, Salın Yaylası, Karagöl Turu 26 Ağustos 2018::keyfi Doğa.. Işık Dağı, Salın Yaylası, Karagöl Turu 26 Ağustos 2018

26 Ağustos 2018 Hits:167

Mevsim Yaz ve muhtemelen de çiçekler iyice açmış olacak. Özellikle doğa gezis...

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa GÜNÜBİRLİK Konya Şeb'i Arus 744.vuslat Yıldönümü Turu Otobüsle 17 Aralık 2017