Konya Şeb'i Arus 744.vuslat Yıldönümü Turu Otobüsle 17 Aralık 2017

17 Aralık 2017 Kesin Çıkış

Mevlâna ölüm gününü yeniden doğuş günü olarak kabul ediliyor. O öldüğü zaman sevdiğine yani Allah’ına kavuşacaktı. Onun için Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen “Şeb-i Arûs” diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah-ah, vah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu.

Hz. Mevlânâ’nın Vasiyeti:
Size, gizlide ve açıkta Allah’tan korkmayı, az yemeyi, az uyumayı, az konuşmayı, isyan ve günahları terk etmeyi, oruç tutmayı, namaza devam etmeyi, sürekli olarak şehveti terk etmeyi, bütün yaratıklardan gelen cefaya tahammüllü olmayı, aptal ve cahillerle oturmamayı, güzel davranışlı ve olgun kişilerle birlikte bulunmayı vasiyet ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olanıdır.

“Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir...

17 Aralık  2017 tarihlerinde otobüsle ayrı ayrı Mevlana'ı anma törenleri kapsamında 744. Vuslat Yıldönümünde Artıyaşam olarak bulunacağız. Grubunuz ile yada kendiniz veya ailenizle Mevlana'yı anma törenlerine katılmak, Ankara çıkışlı günübirlik Konya ve Mevlana gezisi kapsamında Mevlana müzesini, Alaaddin Camiini, Karatay müzesini, Şems-i Tebrizi türbesini, gezecek, alışveriş yapacağız. 

9 kişi ve üzeri gruplara %10 indirim olacaktır.

PROGRAMIMIZ

Otobüsle yapılacak program  akışımız aşağıdaki şekilde olacaktır....

Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısında  önünden buluşup saat: 07.00’de hareket ediyoruz. Araç içerisinde yapılacak kahvaltılık zengin sandviç çay-kahve ikramları sonrası saat: 11.00 civarlarında Konya’ya varıyoruz. Mevlana müzesi gezisi sonrası öğlen yemeği arası veriyoruz. Öğle yemeği-çay ikramları sonrası Hz. Mevlana’nın ölümü Şeb’i Arus nedeniyle düzenlenen ve saat: 14.00’te başlayan gündüz Sema gösterisini izliyoruz. Gösteri sonrası Karatay müzesi, Alaaddin tepesi ve camii, Şems-i Tebrizi gezisi sonrası alış veriş için mola veriyoruz. Saat: 18.00’de hareket ederek saat: 22.00 civarlarında  Ankara’ya geliyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Kahvaltı: Otobüste; Kahvaltılık sandviç, çay-kahve-dönüşte kek ikramı olacaktır.

Öğlen Yemeğimiz; Konya’nın en yüksek binası Kule Sini Restaurantta 42.Katta sizler için ayrılmış bulunan salonumuzda sizleri en iyi şekilde ağırlamak için aşağıda belirtilmiş menü hazırladık. Web: http://www.kulesini.com/

(Teras normal şartlarda ücretli olmakla birlikte yemek sonrası için misafirlerimiz terası ücretsiz kullanabileceklerdir. Buradaki İkramlar İse; Normal Satış Fiyatından Servis Edilecektir)

YEMEK MENÜSÜ

YÖRESEL MENÜ

ÜRÜN ÇEŞİDİ

MİKTARI

ÇORBA

 BAMYA ÇORBASI

KİŞİ BAŞI

SALATA

ÇOBAN SALATA

 ½

ARASICAK BAŞLANGIÇ

YAPRAK SARMA

¼

ANA YEMEK

FIRIN KEBAP 100 GR.

KİŞİ BAŞI

TATLI

KAYMAKLI HÖŞMERİM

KİŞİ BAŞI

İÇECEK

PAKET AYRAN 200 ml.

KİŞİ BAŞI

SU

¼

 

1,5 LT

ÇAY KİŞİ BAŞI BİR AD    

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Artiyasam Mevlana Anma Torenleri Seb'i Arus 101 ile artiyasam2010


Artiyasam Mevlana Anma Torenleri Seb'i Arus 102 ile artiyasam2010


Mevlana Celalaettin Rumi-Artiyasam- ile artiyasam2010

GÖRÜLECEK YERLER

Mevlana müzesi Yeşil Türbe, Karatay Medresesi, Şems-i Tebrizi türbesi, Alaaddin tepesi ve camii gezileri olacak, Şeb'i Arus törenlerine katılacak, konya da alışveriş yapacağız.

HAREKET NOKTAMIZ

17 Aralık 2017, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
Yetişkin 165 TL 165 TL 175 TL
7-12 yaş 155 TL 155 TL 160 TL

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 55 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

9 kişi ve üzeri gruplara %10 indirim olacaktır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası.

KONYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor olmayan tören ve kısa müze-türbe-camii gezileri içerir. Herkes katılabilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

şebi aruz turu, konya şebi arus turlarıkonya mevlana turuKonya turukonya konaklamalı şebi arus turları, şeb-arus turuAnkara çıkışlı şebi Arus turları, hızlı trenle konya turu, hızlı trenli şebi arus turları yapan acentalar, Mevlanayı anma torenlerı turu, erken rezervasyon fırsatı, şebi aruz konyaOtobüsle şebi aruz turuotobüslü ucuz konya turları, herşey dahil şebi arus turutören bileti dahil şebi arus turu,