Doğu Karadeniz-Macahel Ve Batum Turu 6 Gece 7 Gün 28 Haziran - 04 Temmuz 2015

Tamamen size özel bir tur planladık. Trabzon'dan başlayacak, Rize Ayder yaylasını, çok özel bir mekan olan ve endemik çeşitliliği ile bozulmamış doğası ile Macahel'i Geçit'i gezecek, geçit vermeyen Karçallar'ın eteğinde zaman geçireceğiz. Yeşilin ve mavinin el ele vererek bir dantel gibi işlediği kıyıları, yeşilin bin bir tonunu barındıran yaylaları, yağan yağmurların oluşturduğu billur çayları, dereleri ve sağda solda oluşmuş irili ufaklı şelaleleri, kısacası sizleri tabiatın bonkörce bize sunduğu bu masalsı dünyayı hep birlikte keşfetmeye çağırıyoruz.
Sizlere doğanın bu enfes alanlarında altı dolu dolu gün geçirmek istiyoruz. Trabzon, Altındere Milli Parkını, Sümela manastırını, Uzungöl'ü ve muhteşem kemençe eşliğinde eğlenceyi, Ayder'i, tulumunu, Fırtına deresini ve benekli alabalığını,  nefis Gürcü yemeklerini söz veriyoruz “unutmayacaksınız”. Sadece Doğu karadeniz değil Karadenizin en doğusunu hatta başka dost kültürleri sizlere tanıtacağız. Batum sahillerinde yürüyecek ve Batumun günden güne değişen yüzüne tanıklık edeceksiniz. Sizleri aramızda görmek üzere bekliyoruz.
 
2015 Macahel-Doğu Karadeniz ve Batum turu tarihleri; 28.Haziran.2015-04.Temmuz.2015 | 05.Temmuz.2015-11.Temmuz.2015 | 09.Ağustos.2015-15.Ağustos.2015 | 23.Ağustos.2015-29.Ağustos.2015

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: ANKARA -AMASYA-ORDU
 
• Sabah saat: 07:00 da Kumrular caddesi kaymakamlık karşısında buluşma ve hareket. Araç içi kahvaltılık sandviç sıcak soğuk ikramlar ve gerekli molalar verilerek Amasya'ya varıyoruz. 
• Yol güzergahımızda; Helenistik dönemde yapılan Ferhat su kanalını ve Aşıklar  müzesi sonrası Amasya’ya varıyoruz.
• Vereceğimiz yöresel öğle yemeği sonrası şehir gezisi kapsamında; Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.Beyazid camisi, yeni açılan 3D şehir müzesi, Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane ve Tıp müzesini gezdikten sonra yol güzergahımızda geziyor ve Ordu’ya hareket ediyoruz. Konaklama Ordu otelimizde.
 
2.GÜN: ORDU-TRABZON-SÜMELA-UZUNGÖL-RİZE 
 
• Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Trabzon’a hareket ediyoruz.
• Trabzon Maçka ilçesi sınırlarında bulunan Sümela Manastırını görmeye gidiyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan Sumela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Kuruluşu M.S. 4.yy a kadar dayanan Sumela Manastırı Karadağın üzerindeki heybetli duruşu ve Milli Parkın doğal güzelliği içerisinde ziyaretimizi tamamlıyoruz. 
• Öğlen yemeği molası sonrası Uzungöl’e hareket ediyoruz.
• 1300 m yüksekliğindeki Uzungöl kenarında yapacağımız yürüyüş ve kahve molası sonrası alandan ayrılarak Rize otelimize geçerek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
3.GÜN: RİZE-AYDER YAYLASI-Y.KAVRON YAYLASI-RİZE
• Kahvaltı sonrası Ayder’e hareket ediyoruz.
• Fırtına Vadisinde bulunan Taş Kemer Köprülerin görülmesi sonrası Çamlıhemşin üzerinden Ayder’e varış. 
• Öğlen yemeği sonrası Kalegon mevkii ve Gelintülü Şelalesinin görülmesi ve serbest zaman. 
• Yukarı Kavron yaylasına hareket ve fotoğraf için serbest zaman
• Rize’ye dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
 
4.GÜN: RİZE-MACAHEL YAYLALARI
Kahvaltı sonrası, erkenden yola çıkarak  Artvin’in Borçka ilçesine hareket edeceğiz. Araç değişikliği ve alan rehber ve ihtiyaç temini için bir süre Borçka’da kalacağız. Zor arazi koşullarına dayanıklı araçlarla Camili’ye hareket yol güzergahımızda Borçka’ya bağlı Karagöl’de öğlen yemeği molası vereceğiz. Çevre gezileri sonrası Karagöl’den ayrılarak  akşam saatlerinde Camili’ye varıp TEMA Evi /veya Maral/Efeler köyünde yerel Gürcü köy evlerine yerleşeceğiz. Yemek ve kahvaltılar eko turizmin gerektirdiği şekilde tamamiyle köyde doğal ortamda yetişen sebze, meyve ve hayvansal ürünlerden hazırlanmaktadır. 
 
5.GÜN: MACAHEL-BATUM:
• Kahvaltı sonrası konaktan ayrılarak Macahel gezimize başlıyoruz. Gürcistan sınırında bulunan mikro klima özelliğine sahip ve hiç bozulmamış yapıya sahip bu doğal bölgede sırası ile Maral köyü sınırları içerisinde olan Maral (Şikvedili) Şelalesini ve Camili köylerini gezdikten sonra Camili bölgesinden ayrılarak Gürcistan’a hareket ederek 
• Gümrük işlemleri sonrası Batum’a geçiyoruz.
• Şehir turu kapsamında dünyanın sayılı Botanik Parkları arasında yer alan genetik olarak bir çok bitki çeşidinin olduğu ve mikro klima özelliği dolayısı ile Karadeniz’de Akdeniz iklimini hissedeceğimiz Park ziyareti yaptıktan sonra 
• Otelimize geçerek dinlendikten sonra akşam yemeği için Restorantımıza hareket ediyoruz. Akşam yemeği oldukça keyifli bir ve canlı müzik eşliğinde Gürcü yöresel yemekleri ile olacak. 
• Konaklama Batum otelimizde.
 
6.GÜN: BATUM-TRABZON-ORDU
• Yeni yapılanması ile gece ışıkları ile dikkat çeken Batum ağırlıklı olarak Türklerin yatırımlarını yaptıkları ve yaşadıkları bir bölge. Her yerde Türk yapılarını ve yatırımlarını görürseniz şaşırmayın. Batum Acara Etnoğrafya ve doğa müzesini geziyoruz. Gürcü mimari karakteristiğini anlatması açısından; Eski postane binası, şehrin en büyük ve gösterişli binası Virgin Mary kilisesi, Türk mahallesi, Ermeni kilisesi ve uygun olması durumunda Havra’nın içerisinde olduğu şehir gezileri sonrası bölgenin en uzun sahilinde vereceğimiz serbest zaman sonrası
• Gürcistan’dan ayrılarak Ordu’ya hareket ediyoruz. 
• Konaklama ve akşam yemeği Ordu otelimizde.
 
7.GÜN: ORDU-ANKARA
• Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.
• Ordu’da Boztepe için serbest zaman veriyoruz. İsteğe bağlı Boztepe’ye Teleferikle çıktıktan sonra fotoğraf için serbest zaman molası veriyoruz.
• Yol güzergahımızda öğlen yemeği molası sonrası Ankara’ya hareket ederek gece 23.30 öncesinde Ankara’da oluyoruz.
 

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Ercan ASLAN
Tülin TÜRKYILMAZ
Serdar ENGİNDENİZ
Artıyaşam 2011-1
Artıyaşam 2011-2
Artıyaşam 2011-3
Artıyaşam 2010

GÖRÜLECEK YERLER

Amasya-Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.Beyazid camisi, yeni açılan 3D şehir müzesi, Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane ve Tıp müzesi, Trabzon, Sümela Manastırı, Uzungöl, Ayder ve Yukarı Kavron yaylaları, Macahel, Camili yaylaları, Şikvedili şelalesi, Camili köyleri, Batum, Acara Etnoğrafya ve doğa müzesi Gürcü mimari karakteristiğini anlatması açısından; Eski postane binası, şehrin en büyük ve gösterişli binası Virgin Mary kilisesi, Türk mahallesi, Ermeni kilisesi ve uygun olması durumunda Havra’nın içerisinde olduğu şehir gezileri, Ordu, Boztepe

HAREKET NOKTAMIZ

28 Haziran 2015, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 1099 TL 1099 TL 1169 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 1049 TL 1049 TL 1099 TL
Tek kişilik oda 1359 TL 1359 TL 1419 TL
7-12 yaş 849 TL 849 TL 899 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 375 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel  ve Macahel ve Kavrun yaylalalrı yerel ulaşımlar, Araç içi ikramlar, Kahvaltılar(6 birisi araç içerisinde sandviç şeklinde), akşam yemeği(6), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri, yarım pansiyon konaklama(6), Batum konaklama ve müzikli akşam yemeği(sofra şarabı dahil),

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan  içecek ücretleri, yürümek istemeyenler için isteğe bağlı Sümela manastırı dolmuş ücreti, Ordu Boztepe'de teleferik ücreti, Yurt dışı çıkış harcı(15 lira)

 

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

 

ARTVIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Sümela çıkışı ve Batum Botanik bahçesi dik olmayan kısa yürüyüş içermektedir. Çok özel sağlık sorununuz yoksa herkes katılabilir.

 

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:20
1011 Kavşağı 07:25
Altınpark 07:35

{gallery}DoguKaradeniz2015{/gallery}

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Doğu Karadeniz-Macahel Ve Batum Turu 6 Gece 7 Gün 28 Haziran - 04 Temmuz 2015