Otobüsle Gap Zamanda Yolculuk Turu 5 Gece 6 Gün 06-12 Eylül 2015


 

Eski dünyanın merkezi, uygarlıkların beşiği, jeopolitik önemi oldukça yüksek olan bu bölgeyi görmeyenlerin kesinlikle görmesi gereken bir bölge...

Otobüsle yapılacak bu etkinliğimizde Ankara'dan gece çıkacağız. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde olacağız. Sabah Diyarbakır'a varmakla başlayacak gezimiz. Diyarbakır'ı gezdiğinizde böylesine modern bir şehri gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Batman, Hasankeyf'te yapacağınız geziler sonrası eski taş evleri görecek, Midyat'a özel telkari gümüş atölyelerinde nefis gümüş örneklerini görecek, Gece inci gerdanı şeklinde Mardin'i görecek, Mardin dar sokakları arasında geçmişe yolculuk yapacak, Şanlıurfa'da sıra gecesinde eğlenecek, Harran Kübik evleri arasında ve yöresel doku arasında kaybolacaksınız. Halfeti'de sular altında kalmış Savaşan köyünü ve Rumkale'i görecek, Yeniden yapılanan Gaziantep'te Kaplı çarşı, beysokağını ve muhteşem Mozaik müzelerini gezecek, Adıyaman'da Tanrılara kafa tutan 1.Antiochus'un yaptırdığı Kommagene uygarlığının doğu tümülüsünde de güneşin nefis doğuşuna şahit olacak ve heyecanlanacaksınız. Kahraman maraş üzerindende Ankara'ya hareket edecek ve gece geç saatlerde Ankara'da olmuş olacaksınız. 

Uzun ama unutulmaz bir macera olacak.

İLGİLİ TARİHLER: 
10-15 Mayıs 2015 | 07-12 Haziran 2015 | 21-26 Haziran 2015 | 06 -11 Eylül 2015 | 25-30 Ekim.2015

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda veya 9 üzeri gruplara %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

PROGRAMIMIZ

GECE 18.00’da Kumrular caddesi Kaymakamlık karşısında buluşarak yol duraklarında arkadaşlarımızı alarak araç içi ikramlarla yolumuza devam ediyoruz. 

1.GÜN: DİYARBAKIR-HASANKEYF-MİDYAT

 • Alacağımız kahvaltı sonrası;
 • Diyarbakır şehir gezisi yapacağız. Diyarbakır tarihi Surları, Mardin Kapı, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Ulu cami, Dört Ayaklı Minare, Morpetriyum Keldani Katolik Kilisesi’nden oluşan şehir turunun ardından;
 • Öğlen yemeği molası sonrası;
 • Hasankeyf’e hareket. Batman yakınlarında Ilısu baraj gölü Dicle nehri suları altında kalması olası antik kent Hasankeyf’te El-Rızk Camii, Küçük ve Büyük Saray’ın gezilmesi sonrası
 • Midyat’a hareket otelimize geçerek dinlenme  Konaklama Midyat 5* Matiat Otel yada Grand Estel Otel yada Midyat GAP otel

2.GÜN: MİDYAT-MARDİN

 • Sabah kahvaltı sonrası erkenden yola çıkıyoruz.
 • Midyat şehir turu kapsamında; Midyat Konukevi , Mor Gabriel Manastırı ziyaretlerinin ardından Midyat Telkari ustalarının el emeği gümüş telkari alışverişleri için serbest zaman veriyoruz.
 • Öğlen yemeği molası sonrası Mardin’e hareket.
 • Mardin şehir gezimiz başlıyor. Kasımiye Medresesi, PTT Binası(Şahtana Ailesi Evi), Sıtti Radviye Medresesi , Yıldızlı Tavanı, Hz. Muhammed’in Ayak izi ve Manastırı, Ulu Camii gezileri yapacak, Mardin de sokak gezileri gerçekleştireceğiz. Dinlenmek için otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği sonrası Mardin dar sokaklarında geziyor,
 • Gece İnci Gerdanı görünümündeki Mardin’e seyir terasından bakış sonrası Mezopotamya denizi eşliğinde yorgunluk kahvemizi içtikten sonra otelime geçip dinleniyoruz. Konaklama Mardin’de otelimizde.  5 * Mardin Elegance otel – 4* Yay Otel

3.GÜN: MARDİN-ŞANLIURFA-HARRAN: 

 • Kahvaltı sonrası Mardin’den ayrılarak Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz.
 • Yol güzergahımızda dünyanın en eski yerleşimlerinden birisi olan Göbeklitepe’yi geziyoruz.
 • Şanlıurfa’da alacağımız öğle yemeği sonrası
 • Döneminin önemli Ticaret, Bilim ve Din merkezi olan Tarihi Harran Şehrine doğru yola çıkacağız. Harran Höyüğü, İlk İslam Üniversitesi sayılan Ulu Camisi ve insanların ilk yaptıkları ev şekillerinden olan Kubbe Evleri ni göreceğiz, bu evlerde yöresel kıyafetlerle çektireceğiniz fotoğraf ile albümünüze bu anınızı da yerleştirebilirsiniz.
 • Şanlıurfa’ya döndükten sonra; Şanlıurfa şehir gezisi kapsamında; Anadolu’nun ilk revaklı ve son cemaat kısımlı camisi olan ve Hz. İsa’nın mendili içine atılan kuyuyu içinde barındıran Ulucami,  Balıklı Göl, hareketliliği ve eski hanları ile tarihi içinde barındıran Kuyumcular Çarşısı, Nacar (Nacar) Pazarı, Hüseyniye Çarşıları, Bedesten, Sipahi Pazarı ve daha birçok çarşının içinden geçerek tarihi Gümrük Hana ulaşıyoruz ve burada bir çay molası veriyoruz.
 • Sonrasında Şanlıurfa otelimize gelerek dinleniyoruz.
 • Gece sıra gecesi var. akşam yemeği sonrası isteyen arkadaşlarımızla sıra gecesi(ücrete dahil) için tekrar buluşuyoruz.
 • Gece eğlencesi sonrası konaklama Şanlıurfa’da.

4.GÜN:HALFETİ-GAZİANTEP:

 • Alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz.
 • Fırat nehrinin su altında kalan bu bölgesinde Halfeti’de öğlen yemek molası verdikten sonra teknelerimizle Rumkale etrafını dolaşarak Savaşan köyüne varıyoruz. Savaşan köyünde çay-kahve molası verirken isteyen arkadaşlarımızla Fırat nehri kenarında suya girebileceğiz. Eski Halfeti’de vereceğimiz kahve molası sonrası alandan ayrılarak ve zeytin bahçeleri arasından devam ederek Birecik soyu tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının olduğu gözlem alanını ziyaret ettikten sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz.
 • Gaziantep gezimize başlıyoruz. Şehir gezisi kapsamında yeni restore edilen Beyler mahallesine gidiyoruz. Eski evlerin arasında yürüyerek Hasan Süzer Müzesini ve Pişiriciler kastelini(bölünmüş su mekanı) ile Arkeoloji müzesi ve Etnoğrafya müzesini gezdikten sonra 2011 yılında hizmete giren dünyanın sayılı Mozaik müzelerinden olan müzemizi gezdikten sonra Kapalı çarşıların olduğu alana geliyoruz. Kale'deki rölyefleri ve mutfak müzesini gezdikten sonra otelimize geçerek akşam yemeği ve sonrasında dinleniyoruz.

5.GÜN: GAZİANTEP-ADIYAMAN-KAHTA-NEMRUT MİLLİ PARKI:

 •  Kahvaltı sonrası serbest zaman veriyoruz. Kapalı çarşı gezilerini gezdikten sonra buluşup Adıyaman’a hareket ediyoruz.
 • Vereceğimiz öğlen yemek molası sonrası;
 • Yerel araçlarımızla Nemrut'a doğru çıkıyoruz. Yol güzergahımızda; sırasıyla; Arsemia,  Cendere köprüsü ve Karakuş tümülüsü gezileri sonrası Tanrı’ların dağı Nemrut dağına yola çıkıyoruz. Batı terasında muhteşem gün batımını  izledikten sonra  Kommagene Krallığının genç ve güçlü  kralı Antiochus'un güneşin ayaklarının altından doğup, ayaklarının altından batışını görmek için yaptırdığı muhteşem tümülüsü ve devasa boyutlardaki Tanrı heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada güneşin en güzel doğduğu battığı bu büyülü yerde gezi anısı fotoğraf çektikten sonra doğu terasını da gezip inişe geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6.GÜN:  ADIYAMAN-KAHRAMANMARAŞ-ANKARA

 • Güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak;
 • Adıyaman yöresel çarşılarında vereceğimiz alışveriş molası sonrası saat 11.00 gibi Kahramanmaraş üzerinden Ankara’ya doğru yol alıyoruz. Vereceğimiz yol molaları sonrası gece saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam 1
Artıyaşam 2
Ferdi Miskbay1
Ferdi Miskbay1
Gülsen Aksoy
Eray Doğutepe
İlknur Doğutepe
Ercan ASLAN trenle Gap

GÖRÜLECEK YERLER

Gap turu, güneydoğu anadolu turu, mardin turu,midyat turu, urfa sıra gecesi, harran turu, GAP     GEZİSİ, Kısa gap gezisi, Uzun gap turu, tren turlar, trenle gap turu, farklı turlar,ankara çıkışlı   Gap   turları, gap turu yapan acentalar, ankaradan gap   turu, uçaklı gap turu, otobüsle gap   turu,nemrut   günbatımı turu, halfeti gezisi, halfeti tekne turu,Diyarbakır turu, hasankeyf     turu, ankaradan turlar,   ankaradan hareketli turlar,doğu anadolu turu, kültür turu,Doğu anadolu   ve Güneydoğu   kültür turu,Ankara çıkışlı   doğu anadolu turu,Antakya turu, Antakya gaziantep     turu, nemrut gün doğumu turu

HAREKET NOKTAMIZ

06 Eylül 2015, Kumrular, 18:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 999 TL 999 TL 1030 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 950 TL 950 TL 980 TL
Tek kişilik oda 1200 TL 1200 TL 1240 TL
7-12 yaş 900 TL 900 TL 930 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 355 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Yerel araçlarla özel ulaşım, Adıyaman-Nemrut yerel ulaşımları, Şanlıurfa'da Sıra gecesi, Halfeti'de tekne turu, rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(birisi 1.gün yolda toplam 6), Akşam yemeği(5), konaklama(5),  Çevre gezileri dahildir.

NOT: Sayımızın 15'e kadar olması durumunda özel dizayn turizm paketli 19 kişilik minibüsler; 25 kişiye kadar 31 kişilik midibuslar, üstü olması durumunda da 46 kişilik otobüsler kullanılır.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri

MARDIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 18:00
Milli Kütüphane 18:05
Armada 18:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 18:20
1011 Kavşağı 18:25
Altınpark 18:35

{gallery}GAPSlideWeb{/gallery}

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Otobüsle Gap Zamanda Yolculuk Turu 5 Gece 6 Gün 06-12 Eylül 2015