Safranbolu-Pınarbaşı-Azdavay-Sinop-İnebolu-Erfelek Şelaleleri Kanyon-Şelale Ve Kültür 3 Gece 4 Gün 16-19 Mayıs 2015

BAŞKA YERDE YOK!

Yeni ve daha çok doğa ama kültürde içeren Artıyaşam'a özel bir etkinlik...

Önce karar verin; Muhteşem bir doğanın içerisinde 4 gününüzü dolu dolu macera ve heyecan ile geçirmek istiyor musunuz?

Buz gibi şelale sularında yüzmek, 28 takım şelale geçişi yapmak, nefis doğa içerisinde köyler ile içe içe eko turizmin keyfine varmak istiyormusunuz? İş yoğunluğu sizi çok yoruldunuz ve daha çok doğa içeren tur istiyorsunuz. Yeşil ve doğa görmek, sulu bir etkinlik yapmak istiyorsunuz!

Eğer cevabınız evet ise; Çok düşünmenize gerek yok! hemen kaydınızı alalım.

Özetle; Etkinliğimiz Küre dağları Milli parkları sınırları içerisinde geçecek. Safranbolu, Yörük Köyü, Sinop Cezaevi,Sinop Kalesi, Abana, İnebolu'yu görecek, Azdavay'da asırlık müze ev diyebileceğimiz tarihi konakta konaklayacak, Bakir orman dokusu ve kanyonlar arasında dolaşacak, Pınarbaşı Ilıca şelalesinde yüzeceğiz. 

Doğa'da dolu dolu 4 Gün 

30 Gün öncesi
ERKEN REZERVASYONDA %10 İNDİRİM

PROGRAMIMIZ

1.GÜN:

 • Saat 07:00'da Kumrular sokak girişinden hareket ediyoruz.
 • Yol güzergahından katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramlarımızla yolumuza devam edip verilecek mola sonrası Safranbolu'ya varıyoruz.
 • İlk durağımız Yörük Köyü. Yörük Köyü’nde asırlık evler ve çamaşırhane gezileri sonrası Safranbolu’nun seyirlik yeri olan Hıdırlıktepe’ye geliyoruz. Eski Safranbolu’yu seyredip bilgi aldıktan ve fotoğraf çektikten sonra Kaymakamlar Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisi sonrası  
 • Ekoturizmin ilk başladığı bölge Pınarbaşı'na hareket ediyoruz.rogramımızda Horma kanyonunun son noktasında bulunan Ilıca şelalesinde biraz zaman geçiriyor ve Şelale sularında serinliyoruz. Gözlemecide vereceğimiz çay kahve molası sonrası akşam yemeği ve konaklamamız için Azdavay'a hareket ediyoruz.
 • Konaklama Azdavay asırlık Yanık Ali Konağı

2.GÜN:

 • Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz.
 • Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesine giden 1200 m uzunluğundaki yol oldukça özel bir yol. Farklı bitki türlerinin yoğun olduğu bu bakir alanda doğa gezisi yaparak bakacak tepesine çıkıyor ve fotoğraf molası verdikten sonra  Çatak kanyonun yanıbaşında bulunan Nalbantoğlu bölgesinde köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz.
 • Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu buz gibi sularında serinleyeceğiz. Eminiz çok keyif alacaksınız.  Bu keyifli saatlerden sonra Azdavay'a dönerek Saray şelalesini görecek, şehir merkezindeki Aşıklar köprüsünde yürüyecek ve konağımıza geçeceğiz.
 • Akşam yemeği gece ateşi ve eğlence konağımızda... (Yanık Ali Konağı)

3.GÜN:

 • Kahvaltı sonrası Azdavay'dan ayrılarak. Yol güzergahımızda Ersizler kanyonunda kısa fotoğraf molası ve bölgeye has Ecevit çorbasını içtikten sonra İnebolu'ya varıyoruz..
 • Muhteşem eski İnebolu evlerinin olduğu dar sokaklardan geçiyor, Kurtuluş savaşında önemli katkıların yapıldığı bu ilçemizin Türk Ocağı'nda kısa bir sunum aldıktan İnebolu'dan ayrılarak Abana'dan geçerek denize hakim konakta kahve molası veriyoruz.
 • Çatalzeytin üzerinden Sinop'a hareket ediyoruz.Günümüzde müze olarak kullanılan Sinop Cezaevi hakkında bilgiler aldıktan ve burayı gezdikten sonra Sinop çıkışında Akliman ve ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıdığı söylenen Hamsilos kıyılarını gezdikten ve defne ağaçlarının kokusunu da içimize çektikten sonra otelimize geçiyoruz.
 • Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Sinop Tepe Otel.

4.GÜN:

 • Kahvaltı sonrası Erfelek'e doğru hareket ediyoruz.
 • Karadeniz dokusunun hissedildiği Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'nin bulunduğu bölgeye araçlarla hareket diyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası Gürleyik Şelalesi'ne varıyoruz.
 • Yapraksı bitkilerin çoğunlukta olduğu, bahar aylarında yeşilin ve sonbahar aylarında sarı-turuncu renklerin yoğunlukta olduğu, üzerinde 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip şelaleleri geçmeye başlıyoruz. Gün boyunca birbirinden farklı ve heyecanın dorukta olacağı 7 şelaleyi ayrı ayrı geçip, patikadan aşağı doğru inerek geçişe başladığımız Gürleyik Şelalesi'ne geliyoruz. Kendine güvenen varsa birlikte suya giriyoruz. Şelale kenarında vereceğimiz çay-kahve molası sonrası tekrar Erfelek’e dönerek öğlen yemeğini yiyoruz. Yemeklerin tadını anlatmayacağız. Yöresel ürünlerden oluşan yiyecek alışverişimizi yaptıktan sonra
 • Ankara'ya doğru hareket edip Akşam 22:00 civarlarında Ankara'ya varıyoruz. 

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

SİNOP ERFELEK FOTOĞRAFLARI

Artıyaşam
Burçin Yıldırım(Sinop Erfelek)
Aynur Yılmaz
Artıyaşam2

BATI KARADENİZ TURU FOTOĞRAFLARI

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

GÖRÜLECEK YERLER

Erfelek şelaleleri, Sinop Hamsilos fiyordları, Cezaevi, Karakum, Kale, Abana, İnebolu, Azdavay, Bakacak tepesi, Nalbantoğlu köyü, Aşıklar köprüsü, Saray şelalesi, Pınarbaşı Ilıca şelalesi, Safranbolu, Yörük köyü ve Tokatlı Kanyonu

HAREKET NOKTAMIZ

16 Mayıs 2015, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 499 TL 499 TL 520 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 490 TL 490 TL 510 TL
Tek kişilik oda 610 TL 610 TL 630 TL
7-12 yaş 399 TL 399 TL 399 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 155 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık sandviç-sıcak soğuk ikramları, otelde Kahvaltı(3), Akşam yemeği(3), Yarım pansiyon konaklama(3), şelalede alınacak yerel rehberlikler, Milli park giriş ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri, isteğe bağlı  Sinop tekne turu bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve denize ve şelaleye girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Erfelek şelale geçişi zorlayabilir. Şelale çıkışı yapmak istemeyen arkadaşlarımız Gürleyik şelalesi kenarında çay kahvelerini yudumlayarak bizleri bekleyebilirler.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:20
1011 Kavşağı 07:25
Altınpark 07:35

Gidiş Armada Gerede üzerinden olup, dönüş Kastamonu-Altınpark Armada üzerinden olacaktır. Yol durak planlamanızı yaparken göz önüne almanızı rica ediyoruz.

{gallery}KureAzdavayPinarbasi_web{/gallery}

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Safranbolu-Pınarbaşı-Azdavay-Sinop-İnebolu-Erfelek Şelaleleri Kanyon-Şelale Ve Kültür 3 Gece 4 Gün 16-19 Mayıs 2015