Kars'tan Macahel-Batum-Trabzon'a Artvin Yaylalar Turu 12-18 Haziran 2016

Nefis, Farklı tamamen doğa içeren dolu dolu ve Artıyaşam'a özel bir tur. Dokunulmamış, özgün bakir bir doğa çok ilginizi çekiyorsa bu turumuz tam size göre.

2700 metre yükseklikte konaklayacak, istersek 3450 m yüksekliğinde ki muhteşem Karçallar zirvesine çıkabileceğiz. Pansiyonlarda kalacak, yörenin doğal yemeklerinden yiyeceğiz,

Gezilecek yerler aşağıda...Şavşat'ın meşhur Karagöl'ü, Bazgireti yaylası ve Sazgirela tepesi, 2600 metre yükseklikteki NINO THSCVİNDA, 2700 metre yükseklikteki NAŞADİREV Gölü,  3450 metre yükseklikteki Karçal ziyaret tepesi, Türkiye'de Tek Biyosfer Rezev Alanı ilan edilen Saklı Cennet Macahel (CAMİLİ), Efeler Köyünün Gorgit Yaylası, Şikvedili şelalesi, Borçka Karagöl ve Beyazsu yaylası, Batum(Orta cami, Türk mahallesi, Gürcü mimarisinin eski ve yeni örneklerinin sergilendiği şehir turu ve Katedral, su, ışık ve müzik üçleminden oluşan suların dansı ve Acara müzesi ve dünyaca ünlü Batum Botanik Müzesi gezileri)

Yemekler yöresel Gürcü yemekleri ve doğal, farklı kültürler, yayla dokusu olacak. Üstüne üstlük son gece de Batum'da konaklayacak, Şehir turu yapacak, gece ışıkları ile artık iyi bir Destinasyon olan Batum'da eğleneceğiz.

Artıyaşam'a özel olan bu turumuz Kars buluşmalı ve Trabzon uğurlamalı olacak.

1 ay öncesi erken rezervasyon fiyatımızda 999 lira olacak.

Kars buluşmalı ve Trabzon uğurlamalı olacağı için Türkiye'nin her yerinden katılma şansınız var.

E artık gelirsiniz değil mi?

İLGİLİ TARİHLER: 12-18 Haziran 2016 | 03-09 Temmuz 2016 | 14-20 Ağustos 2016 | 11-17 Eylül 2016 | 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Saat 10.45'de Kars havaalanında buluşma, Sonrasında Kars'a uğrayarak kars'taki arkadaşlarımızı da aldıktan sonra Kars'tan aytılıyoruz. Yol güzergahımızda Çıldır gölü/köyü  kenarında kısa bir gezinti sonrası Ardahan üzerinden Şavşat'a varış.  Seyir tepesinden Yavuz köyü seyrettikten sonra Şavşat Atanur beyin pansiyonuna geçerek konaklıyoruz. Gece ateş başında eğlence.

2.GÜN: Kahvaltı sonrası Şavşat Karagöl'e hareket ediyoruz. Güzeller güzeli Karagöl etrafında fotoğraf ve isteğe bağlı kayık gezisi sonrası verilecek çay molasından sonra Maden köyüne doğru ilerliyoruz Şavşat'ın meşhur Bazgireti yaylasında aperatif öğle yemeği molası sonrası Sazgirela tepesine çıkıp vereceğimiz manzara molasında fotoğraf zamanımız olacak. Artık  Lekoban yaylasına hareket ediyoruz. Yaya yürümek isteyenler yaya,  araçla gitmek isteyenler araçla devam edecek. (Yaya olarak yürüyüş mesafesi yaklaşık 3 saat sürmekte).

Biyosfer rezerv alanı ve asırlık çınar ağaçlarının arasından geçerek ünlü Macahel yaylası LEKOBANA çıkacağız. Geceleme 2400 metre yüksekliğindeki yayla evinde. Ağustos ayında şömine etrafında oturacak ve kalın yorganlar altında geceyi geçirecek ve çok şaşıracaksınız. TABİKİ HAVANIN GÜZEL OLMASI İÇİN DUADA EDECEĞİZ. Konaklama Lekoban yaylasında- MACAHEL YAYLAEVİ PANSİYON. ( www.macahelyaylaevi.com )

3.GÜN:  Sabah kahvaltısını tamamen organik yaylada üretilen naturel yiyeceklerle yedikten sonra bu enerjiyle artık Lekoban yaylasını tanımaya başlayacağız.

İlk olarak 2600 metre yükseklikteki NINO THSCVİNDA geçidini gezeceğiz. Derinliği olan bu manzaraya hayran kalacaksınız.  2700 metre yükseklikteki NAŞADİREV Gölüne çıkıyoruz ve yorgunluğumuzu buz gibi soğuk suya girerek atıyoruz. (Kendinize güveniyorsanız tabi. )

Arzu etmek isteyenlerle 3450 metre yükseklikteki Karçal ziyaret tepesine yürüyüş yapacağız.  Sonrasında pansiyonumuza geri dönüş yapıyor, sıcak duşa girip ve Maçahel Gürcü yöresel yemekleri ve şömine eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama MACAHEL YAYLAEVİ PANSİYON ( www.macahelyaylaevi.com )

Yürüyüş : 5  saat 

4.GÜN: Alınacak kahvaltı sonrası uzun yol bizi bekliyor. 2600 metre yükseklikteki NINO THSCVİNDA geçidine çıkıyoruz ve MACAHEL (Camili) Köyüne gidiyoruz. Arzu etmek isteyenler araçla arzu etmek isteyenler de yaya belli bir bölgeden yaya yürüyüş yapma fırsatımız olacak ve güzel dere kenarında aperatif yemeğimizi yedikten sonra Macahel'deki köylülerin patika yolunu kullanarak Maçahel'e iniş yapabileceğiz, Aracımız aşağıda bizi bekliyor olacak ve doğa harikası Türkiye'de Tek Biyosfer Rezev Alanı ilan edilen Saklı Cennet Macahel (CAMİLİ) Köyüne giriş yapmış oluyoruz. İlk olarak KAYALAR köyüne uğruyoruz ve Macahel vadisini bütün yönleriyle göreceğiz. Geceleme ve akşam yemeğimiz Macahel'de.

Yürüyüş : 3 saat

5.GÜN: Alınacak yöresel kahvaltı sonrası UNESCO tarafından biyosfer rezerv alanı ilan edilen koruma altına alınan Efeler Köyünün Gorgit Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Gorgit Yaylası muhteşem anıt ağaçları, ulu ağaçları içinde barındıran halen yaşayan ender yaylalardan biri…
Gorgit Yaylası; Yayla sezonu açıldığında ilk olarak Macahelli’lerin çıktığı yayladır.Belli bir yere kadar araçla sonrası yaya yürünecek Toplam yürüyüşümüz anıt ormanlar içindeki patikadan 5-6 saat kadar sürecek. Konaklama Macahel'de.

yuruyus : 5 - 6 saat

6.GÜN: Sabahtan kahvaltı sonrası Borçka Karagöl ve Beyazsu yaylasını görecek, fotoğraflayacak, manzaranın tadını dolu dolu çıkaracağız. Kemalpaşa'da alacağımız öğle yemeği sonrası Gürcistan Batuma doğru hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısından misafirlerimizle birlikte Gürcistan'a geçiyoruz. Burada bizi ilk olarak Andrea Pirveltsodebuli’nin heykeli karşılıyor. Kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Bu heykelin özelliği ise yeni evli çiftlerin uğurlu olması dolayısı ile mutlaka burayı ziyaret etmeleridir. Sonrasında yeni yapılan sahil yolunu kullanarak Batum şehir merkezine gidiyor Orta cami, Türk mahallesi, Gürcü mimarisinin eski ve yeni örneklerinin sergilendiği şehir turu ve Katedral gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Artık batum gecelerinde Kaybolma zamanı. Gecemizi su, ışık ve müzik üçleminden oluşan suların dansını izleyerek noktalıyoruz. Konaklama Batum otelimizde.

7.GÜN:Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Acara müzesi ve dünyaca ünlü Batum Botanik Müzesi gezisi sonrası alınacak yöresel Gürcü öğle yemeğimiz sonrası Sarp sınır kapısından Trabzon'a hareket ederek akşam 20.00'da arkadaşlarımızı uğurlayarak etkinliğimizi bitiriyoruz.

NOT: Kars gidiş ve Trabzon dönüş

 https://goo.gl/maps/LCy9LeskYF52

GÖRÜLECEK YERLER

Gezilecek yerler aşağıda...Şavşat'ın meşhur Karagöl'ü, Bazgireti yaylası ve Sazgirela tepesi, 2600 metre yükseklikteki NINO THSCVİNDA, 2700 metre yükseklikteki NAŞADİREV Gölü,  3450 metre yükseklikteki Karçal ziyaret tepesi, Türkiye'de Tek Biyosfer Rezev Alanı ilan edilen Saklı Cennet Macahel (CAMİLİ), Efeler Köyünün Gorgit Yaylası, Şikvedili şelalesi, Borçka Karagöl ve Beyazsu yaylası, Batum(Orta cami, Türk mahallesi, Gürcü mimarisinin eski ve yeni örneklerinin sergilendiği şehir turu ve Katedral, su, ışık ve müzik üçleminden oluşan suların dansı ve Acara müzesi ve dünyaca ünlü Batum Botanik Müzesi gezileri)

HAREKET NOKTAMIZ

12 Haziran 2016,

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 1150 TL 1150 TL 1225 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 1100 TL 1100 TL 1150 TL
Tek kişilik oda 1450 TL 1450 TL 1525 TL
7-12 yaş 850 TL 850 TL 895 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

 * 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 250 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.
1 ay öncesi erken rezervasyonda %10 İndirim olacaktır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Yerel ulaşımlar(Batum ve Türkiye),
 • Araç içi ikramlar,
 • Kahvaltılar(6 ),
 • Akşam yemeği(6),
 • TÜRSAB seyahat sigortası,
 • Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri,
 • Batum konaklama ve müzikli akşam yemeği(sofra şarabı dahil),

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Akşam yemeğinde alınan  içecek ücretleri,
 • Yurt dışı çıkış harcı(15 lira)
 • Kars'ta buluşma ve Trabzon'da uğurlama olacaktır.  Dolayısı ile Kars'a kadar ulaşımlarınız ve Trabzon'dan sonraki ulaşımlarınız fiyata dahil değildir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

ARTVIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu bir yaylalar içeren doğa turudur. Yüksek rakımlarda pansiyonlar ve doğal ortamlar içerir. Yürüyüşler içermekler birlikte Ağustos ayında bile gece yorganla yatılır. Yemekler yörenin doğal ürünlerinden sağlanır. Dolayısı ile bu geziye katılacak misafirlerimizin konfor beklentisi içerisinde olmamaları gerekmektedir. İnsan baskısı olmayıp, çoğunlukla sadece biz olacağız.

Batum konaklama 4 * otelde olacaktır.

Bu gezinin temel teması; fotoğraf, doğa ve yükseklerde zaman geçirerek sağlıklı bir hafta geçirmektir. Batum'da da eğlenceli bir gün planlanmıştır.

{gallery}LekobanArtvin{/gallery}

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Kars'tan Macahel-Batum-Trabzon'a Artvin Yaylalar Turu 12-18 Haziran 2016