Batı Karadeniz Ramazan Bayramı Turu 08-11 Ağustos 2013

3 Şelale 3 Kanyon Doğa-Fotoğraf Ve Kültür Turu -Pınarbaşı-Valla-Çatak-Horma Kanyonları-Ilıca Şelalesi-Azdavay-Suğla Yaylası-Medil Mağarası-Aşıklar Köprüsü-Küre-İnebolu-Sinop-Gerze, Erfelek Şelaleleri Gezisi 3 Gece 4 Gün
Artıyaşam Özel Yeni Tur

TARİHLER: 08-11 Ağustos 2013 Ramazan Bayramı 28-30 Apustos 2013 | 26-29 Ekim 2013 Kurban Bayramı  

Yeni ve daha çok doğa ama kültürde içeren Artıyaşam özel bir etkinlik...

Önce karar verin; Bu bayramda muhteşem bir doğanın içerisinde 4 gününüzü dolu dolu macera ve heyecan ile geçirmek istiyor musunuz?

Buz gibi şelale sularında yüzmek, 28 takım şelale geçişi yapmak, nefis doğa içerisinde köyler ile içe içe eko turizmin keyfine varmak istiyormusunuz? Bayram'da sıcaklar, iş yoğunluğu sizi çok yordu. Artık yeşil ve doğa görmek, sulu bir etkinlik yapmak istiyorsunuz!

Eğer cevabınız evet ise; Çok düşünmenize gerek yok! hemen kaydınızı alalım.

Özetle; Etkinliğimiz Küre dağları Milli parkları sınırları içerisinde geçecek. Bir ucunda Pınarbaşı 3 tane Valla-Çatak ve Horma kanyonlarını gezecek, Ilıca şelalesinde suya gireceğiz. Ortada Azdavay bölgesi doğa gezisi kapsamında Medil mağarasını aşıklar köprüsünü gezecek, Çatak kanyonunun içlerine girerek Nalbantoğlu bölgesinde suya girecek öğlen yemeğimizi köyde köy usülü yiyeceğiz. ve 2 gün Yanık Ali konağında konaklayacağız. Ersizler kanyonunda Ecevit çorbası molası verecek, İnebolu'da Türk ocağını, Aşılı evleri, Abana'yı, Çatalzeytin'i göreceğiz. Sinop'ta Ülkemizin tek fiyortlarını görecek, Karakum, Ünlü cezaevi, kale gezileri yapacak ve Gerze'de tabiri uygunsa denizin üstündeki North Star otelinde kalacağız. Son günde ver elini Erfelek diyecek 28 adetlik Tatlıca takım şelalelerinde geçiş yapacak, buz gibi Gürleyik şelalesinde suya gireceğiz. 4 güne bunların hepsi sığacak mı? evet sığdıracağız. Emin olun dolu dolu ve macera heyecan dolu geçecek. Denizde ve buz gibi şelale sularında yüzeceksiniz. Ama daha çok şelale sularında.  Kesin katılmalısınız!   

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: 8 ağustos 2013 Perşembe: Ankara-Pınarbaşı Ilıca şelalesi, Valla, Horma ve Çatak kanyonları:
Sabah saat 07.00’de Kumrular Cad. girişi Penguen pastanesi önünde buluşma ve hareket. Katılımcı dostlarımızı ara duraklardan alarak araç içi ikramlarla öğlen saatlerinde Küre dağları milli parkı sınırları içerisinde olan Ülkemizin en vahşi ve uzun kanyonlarından Valla kanyonunu gördükten sonra; Pınarbaşı Ilıca köyüne gidip etli, mancarlı, patatesli gözlemelerle öğlen yemeği molası verdikten sonra Ilıca şelalesine gideceğiz. Sizlere yapacağımız ikramlarla şelale sularından oluşan doğal jakuzi içerisinde yüzme molası vereceğiz. Bunu mutlaka yaşamanız lazım, buz gibi şelale sularına alıştıktan sonra çıkmak istemeyeceksiniz. Çatak ve Horma kanyonlarının çıkış noktalarını gördükten sonra Azdavay'a hareket edeceğiz. Azdavay Yanık ALi konağında odalarımıza yerleştikten sonra vereceğimiz akşam yemeği molası sonrası konak bahçesinde koca bir ateş yakıyor ve gecenin keyfini doyasıya yaşıyoruz. Şarkılar türküler bizi bekliyor. Dinlenme konakta.

2.GÜN:9 Ağustos 2013 Cuma: AZDAVAY.
Bugün Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Pamukkale'nin gün görmemiş hali diyebileceğimiz, eski dönemlerde ibadet alanı olarak da kullanıldığı düşünülen Medil mağarasını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Seyir terasında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası Yaklaşık 1 saatlik yürüyüşle varacağımız Nalbantoğlu bölgesinde köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu buz gibi sularında serinleyeceğiz. Eminiz çok keyif alacaksınız.  Bu keyifli saatlerden sonra dönüş yolunda Suğla yaylasında fotoğraf molası veriyor ve Aşıklar köprüsünden geçiyoruz. Yorulduk. Yanık Ali konağına geçip dinleniyoruz. Akşam yemeği gece ateşi ve eğlence konağımızda...

3.GÜN: 10 Ağustos 2012 Cumartesi:: Sabah yapacağımız köy kahvaltısı sonrası Kastamonu üzerinden Ersizler kanyonuna varacağız. İsteyenler yöreye özgü Ecevit çorbası içebilirler. ayaklarımızı suya değdirdikten sonra Küre ilçesi üzerinden İnebolu'ya gideceğiz. muhteşem eski İnebolu evlerinin olduğu dar sokaklardan geçiyor, Kurtuluş savaşında en önemli katkıların yapıldığı bu ilçemizin Türk Ocağında kısa bir sunum aldıktan sonra vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası İnebolu'dan ayrılarak Abana'da Hacıveli konağında kahve molası veriyor ve Çatalzeytin, Ayancık üzerinden Sinop'a varıyoruz. Yol güzergahımızda Hamsilos fiyortlarını ve aklimanı gezdikten sonra Sinop Cezaevi ve Karakum'u geziyoruz. Alacağımız öğlen yemeği sonrası Çevre gezimize devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: 11 Ağustos 2012 Pazar: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şirin ilçe Erfelek'e varıyoruz. 28 Takım şelaleden oluşan Tatlıca takım şelalelerini grubun durumuna göre geçtikten sonra Ana şelale Gürleyik şelalesinde vereceğimiz çay-kahve molası sonrası Erfelek'teki restaurantımıza geçerek öğlen yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası erfelekten ayrılarak Ankara'ya hareket ediyor. belirli noktalarda vereceğimiz molalar sonrası gece 22.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Burçin Yıldırım(Sinop Erfelek)
Aynur Yılmaz
Artıyaşam2

   

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

08 Ağustos 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 495 TL 495 TL 525 TL
Tek kişilik oda 605 TL 605 TL 635 TL
7-12 yaş 385 TL 385 TL 400 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 175 TL ilave edilir.

3 kişilik odada kişibaşı: 475 Lira peşin   500 lira KK ile 7 taksit

Garanti ve Yapı kredi kartlarına taksitlendirme yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim yada odabaşı 80 Lira indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(3), Akşam yemeği(3), Yarım pansiyon konaklama(3), şelalede alınacak yerel rehberlikler, Milli park giriş ücretleri

NELER HARİÇ?

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri ve  bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve denize girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

SINOP İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Sinop Erfelek şelalesi bir miktar kondisyon gerektirmektedir. Çıkılamaması durumunda en azından 3 şelale geçildikten sonra tekrara patikadan aracın olduğu noktaya dönülebilir. Diğer yerler daha çok kültür ve doğa turu olup zor alanlar içermemektedir.

Yolar doğa içerisinde inanılmaz güzel manzaralar içerir ama virazjlı yollarda mevcut. O yüzden araç tutan arkadaşlarını gerekli ilaçları yanlarında getirmelerini rica ediyoruz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti 07:40
Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Batı Karadeniz Ramazan Bayramı Turu 08-11 Ağustos 2013