Uzun Doğu Anadolu Ve Gap Turu Klasik 01 Haziran 2012 - 08 Haziran 2013

Ankara-Antakya-Gaziantep-Adıyaman-Nemrut-Şanlıurfa-Harran-Mardin-Midyat-Hasankeyf-Diyarbakır-Elazığ-Harput-Ankara

Uzun bir Doğu Anadolu ve Gap turu klasiği...

Ankara'dan başlayacak yolculuğumuz farklı dinsel inançların birleştiği ve kardeşçe yaşadığı Anktakya olacak. Dünyanın sayılı mozaik müzesi, Titus tüneli, Kiliseleri, Havrası, Hristiyanlığın ilk doğup büyüdüğü Sn Pierre kilisesi bizleri şaşırtacak. Gaziantep son dönemde oldukça değişti. Gözlerinize inanamayacaksınız. Özellikle Mozaik ve Arkeoloji müzesi çok özel olacak. anılarınızda. Nemrut'a çıkacağız. Pers ve Roma uygarlığının birleşimi anlamına gelen Kommagene uygarlığı hakkında bilgilenecek, peygamberler şehri Şanlıurfa'ya geleceğiz. Kübik evleri ile Harran, Balıklı göl, Ulucami'yi göreceğiz. Sıra gecesi eğlencemiz olacak. Mardin'i göreceğiz. Dar sokaklarda yürüyecek, Mezopotamya denizi eşliğinde kahve içeceğiz. Manastırlar, Camiler, Kiliseler olacak gezimizde. Gece Mardin'i inci gerdanı şeklinde göreceğimiz alana gidecek, fotoğraf çekeceğiz. Midyat'ta taş konakları, Mor Gabriel manastırını, ince işçiliğin en güzel örneklerinin yapıldığı telkari işçiliğini göreceğiz. Hasankeyf gezisi olacak, Oldukça modern çizgilere sahip Diyarbakır sizleri çok şaşırtacak. Hiç ummadığınız bir zenginlikle karşılaşacaksınız Diyarbakır'da. İyiki gelmişiz diyeceksiniz. Elazığ eski yerleşimi Harput'u görecek ve Ankara'da olacağız. Oldukça uzun, kültürel açıdan zengin bir rotamız olacak. Bu geziyi unutmayacak, fotoğraflarınızla taçlandıracaksınız.

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

PROGRAMIMIZ

Saat 22.00’de, Kumrular caddesi önünden hareket ediyoruz.

1.GÜN:Sabah saat: 07.30’da Harbiye’deki otelimize gidip yerleşiyoruz. Kısa süreli ve kahvaltı sonrası bu kentin kültürel zenginliklerini tanımak için şehir turumuza başlıyoruz. Sırasıyla; arkeoloji müzesi, Ortodoks kilisesi, eski Antakya evlerinin arasından geçerek Katolik kilisesi, Habib-i Neccar camii ve Saint Pierre gezisi sonrası Samandağ’ın Çevlik beldesine gidip öğle yemeği yiyoruz. Titus tünelini ve mağara kaya mezarlarını gezdikten sonra Harbiye’ye gelip Harbiye şelalelerini geziyoruz.İpek alış verişi yaptıktan sonra akşam yemeğimizi restorantta yiyoruz. Yemek sonrası erkenden yatıyoruz.

2.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Zenginler mahallesindeki dar sokaklardan geçerek Uzun çarşıda yapacağımız yöresel ürün alış verişi sonrası yapacağımız künefe ikramı sonrası Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te yöresel yemek menüsü ile öğlen yemeğimizi yedikten sonra Gaziantep şehir turuna başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; Arkeoloji-Mozaik müzesi, Gaziantep kalesini Hasan SÜZER etnoğrafya müzelerini gezdikten sonra otelimize gelerek kısa bir dinlenme sonrası yemeğe geçerek akşam yemeği sonrası isteğe bağlı Gaziantep’te şehir merkezinde gece turu atıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN:  Sabah kahvaltı sonrası Sedef atölyeleri ve Bakırcılar/Baklavacılar çarşısını gezdikten sonra Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman otelimize geçerek kısa bir dinlenme arası verdikten sonra akşam yemeği yiyor ve erkenden yatıyoruz. Gece yolculuk var.

4.GÜN: Saat: 02.00’te kalkıp yerel araçlara binerek Nemrut dağı Milli parkına gidiyoruz.  Doğu terasında gün doğumunu izliyoruz. Batı terası, Arsemia, Karakuş tümülüsü, Cendere köprüsünü gezdikten sonra otelimize dönüp bir süre dinleniyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yol güzergahımızda Atatürk barajını seyir terasından seyrettikten sonra Şanlıurfa’ya varıyoruz. Anadolu’nun ilk revaklı ve son cemaat kısımlı camisi olan ve Hz. İsa’nın mendili içine atılan kuyuyu içinde barındıran Ulucami,  Balıklı Göl, hareketliliği ve eski hanları ile tarihi içinde barındıran Kuyumcular Çarşısı, Nacar (Nacar) Pazarı, Hüseyniye Çarşıları, Bedesten, Sipahi Pazarı ve daha birçok çarşının içinden geçerek tarihi Gümrük Hana ulaşıyoruz ve burada bir çay molası verdikten sonra otelimize geçerek dinleniyoruz. Akşam yemeği sonrası Sıra gecesi eğlencesi var. Konaklama otelimizde.

5.GÜN: Kahvaltı sonrası Urfa’dan hareket edip Harran’a gidiyoruz. Döneminin önemli Ticaret, Bilim ve Din merkezi olan Tarihi Harran Şehrine doğru yola çıkacağız. Harran Höyüğü, İlk İslam Üniversitesi sayılan Ulu Camisi ve insanların ilk yaptıkları ev şekillerinden olan Kubbe evlerini göreceğiz, bu evlerde yöresel kıyafetlerle çektireceğiniz fotoğraf ile albümünüze bu anınızı da yerleştirebilirsiniz. Urfa’ya gelip vereceğimiz öğlen yemek molası sonrası  Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin şehir gezisi kapsamında Kasımiye Medresesi, PTT Binası(Şahtana Ailesi Evi), Sıtti Radviye Medresesi , Yıldızlı Tavanı, Hz. Muhammed’in Ayak izi ve Manastırı, Deyruzaffaran Manastırı, Ulu Camii gezilerinden sonra Mardin de sokak gezisi gerçekleştireceğiz. Otelimize geliyor ve yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yiyoruz. Gece yemek sonrası Mardin’i gece gerdanlığı ile görebileceğimiz alana gidip Mardin’i seyrediyor ve dar sokaklardan yürüyerek gece Mardin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

6.GÜN: Kahvaltı sonrası Mardin’den ayrılıp Midyat yolu üzerinde bulunan Mor Gabriel Süryani manastırını geziyoruz. Midyat’ta Süryani kadim kilisesi ve Midyat evlerinin en güzel örneklerinin sergilendiği Midyat Konukevi ziyareti sonrası Gümüşçülerde alış veriş yapıyoruz. Öğlen yemeği molası sonrası Hasankeyf’e doğru yola çıkacağız. Burada, ünlü Kalesi, Büyük Saray, Tılsımlı Kapı, Darphane ve Kule gibi önemli yapıtları görüp çay/kahve molası verdikten sonra Diyarbakır otelimize geçerek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN: Yapacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır şehir turuna çıkıyoruz. şehir gezisi kapsamında Diyarbakır’da ilk olarak Keçi Burcuna çıkıyoruz, Hevsel Bahçeleri, On Gözlü Köprü, Mardin Kapı ve Dicle Havzasını görüyoruz. Sonra Sur içinde Anadolu’nun İlk Camilerinde olan Diyarbakır Ulu Camini gezip “Otuz beş Yaş” ve “Haydi Abbas” Şiirlerinin yazarı C.Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ev olan Müze Evi ziyaret edeceğiz. Sonraki durağımız Dört Ayaklı Minare ilginç mimarisiyle sizleri şaşırtacak bir yapı ve alışıla gelinmiş kiliselerden farklı ve sıcak havasıyla Keldani Kilisesi ile gezimizi tamamlayarak vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası Elazığ’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Elazığ'a varıyor, otelimize geçerek dinleniyoruz.

8.GÜN: Alacağımız kahvaltı sonrası Elazığ’ın eski yerleşim merkezi olan Harput’a hareket ediyoruz. 4000 Yıllık Tarihe Sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile nedeni birçok eseri barındıran Harput ta; Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, , Ahi Musa Mescidi Ağa, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput Evlerini gördükten sonra vereceğimiz öğlen yemek molası sonrası Ankara'ya hareket ederek gece saatlerinde Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam 1
Artıyaşam 2
Ferdi Miskbay1
Ferdi Miskbay1
Gülsen Aksoy
Eray Doğutepe
İlknur Doğutepe
Ercan ASLAN trenle Gap


Daha Büyük Görüntüle


ARTIYAŞAM GAP GEZİSİ ile artiyasam2010

HAREKET NOKTAMIZ

01 Haziran 2012, 15:10

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 1165 TL 1165 TL 1230 TL
Tek kişilik oda 1415 TL 1415 TL 1485 TL
7-12 yaş 915 TL 915 TL 960 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 300 TL ilave edilir.

3 kişilik odada kişibaşı: 1050Lira peşin   1100 lira KK ile 7 taksit

Garanti ve Yapı kredi kartlarına taksitlendirme yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim yada odabaşı 80 Lira indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

4 kişilik yataklı kuşetli tren ile ulaşım ve yerel araçlarla özel ulaşım, Adıyaman-Nemrut yerel ulaşımları, Şanlıurfa'da Sıra gecesi, rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(5), Akşam yemeği(4), konaklama(4),  Çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Şanlıurfa'da isteğe bağlı yapılacak sıra gecesi(35 Lira), Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

MARDIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu bir kültür turudur. Uzun yürüyüşler içermez. Yer yer doğa içerisinde alanlar içerir. ancak zorlu değildir.

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Uzun Doğu Anadolu Ve Gap Turu Klasik 01 Haziran 2012 - 08 Haziran 2013