Trenle Gap Turu 7 Gece 6 Gün 08-15 Haziran 2013

Malatya-Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat-Mardin-Şanlıurfa-Harran-Adıyaman-Nemrut Gündoğumu..:: 7 Gece 6 Gün(2 gece trende)
TARİHLER: 04-11 Mayıs 2013 | 08-15 Haziran 2013 | 07-14 Eylül 2013 | 12-19 Ekim 2013 Kurban Bayramı

Eski dünyanın merkezi, uygarlıkların beşiği, jeopolitik önemi oldukça yüksek olan bu bölgeyi görmeyenlerin kesinlikle görmesi gereken bir bölge...

Trenle yapacağımız, yine Artıyaşam!a özel olacak bu etkinliğimizde Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde olacağız. 4 kişilik yataklı Kuşetli vagonlarda uyuyarak yapabileceğimiz yolculuk sonrası 1.gün sabahı Malatya'dan başlayacak. Diyarbakır'ı gezdiğinizde böylesine modern bir şehri gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Batman, Hasankeyf'te yapacağınız geziler sonrası eski taş evleri görecek, Midyat'a özel telkari gümüş atölyelerinde nefis gümüş örneklerini görecek, Gece inci gerdanı şeklinde Mardin'i görecek, Mardin dar sokakları arasında geçmişe yolculuk yapacak, Şanlıurfa'da sıra gecesinde eğlenecek, Harran Kübik evleri arasında ve yöresel doku arasında kaybolacaksınız. Tanrılara kafa tutan 1.Antiochus'un yaptırdığı Kommagene uygarlığının doğu tümülüsünde de güneşin nefis doğuşuna şahit olacak ve heyecanlanacaksınız. Malatya'ya dönecek ve yine trenle 4 kişilik kuşetli yataklı vagonlarda uyuyarak sabah saatlerinde uykunuzu almış ve çokça yer görmüş olarak 15 Haziran 2013 Cumartesi sabahı Ankara'da olmuş olacaksınız. 

Uzun bir yol olacak ama siz trenle yapılacak bu yolculukta yorulmayacaksınız.

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

PROGRAMIMIZ

GECE KUŞETLİ-YATAKLI VAGONLARDA TREN YOLCULUĞU
4 Eylül Mavi treni önünde saat 14.30’da buluşma. Trene kuşetli odalarımıza yerleşme ve 15.10’da hareket. . Akşam yemeği trende, geceleme 4 kişilik yataklı kuşetli vagonda

1.GÜN: MALATYA-DİYARBAKIR.
Sivas-Çetinkaya arasında TECER dağlarını tırmanırken güzergahımız Çetinkaya’dan güneye ayrılan yolu izleyerek Hekimhan, Yazıhan ve Karakaya baraj gölü kıyısından çiçek açmış kayısı bahçeleri arasından sabah saat 06.15’de Malatya’ya varış. Malatya’dan bizi bekleyen aracımız ile yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Elazığ, Hazar gölü, Maden ve Ergani yolunu  izleyerek Diyarbakır’a varış. Öğlen yemeği sonrası Diyarbakır şehir gezisi yapacağız. Diyarbakır tarihi Surları, Mardin Kapı, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Ulu cami, Dört Ayaklı Minare, Morpetriyum Keldani Katolik Kilisesi’nden oluşan şehir turunun ardından Konaklama için otelimize geçerek dinleniyoruz. Akşam yemeği otelde.

2.GÜN: DİYARBAKIR-HASANKEYF-MİDYAT
Sabah kahvaltı sonrası erkenden yola çıkıyoruz. Batman yakınlarında Ilısu baraj gölü Dicle nehri suları altında kalması olası antik kent Hasankeyf’te El-Rızk Camii, Küçük ve Büyük Saray’ın gezilmesi sonrası Yol durağımız Midyat. Öğlen yemeği molası sonrası burada sırasıyla, Midyat Konukevi , Mor Gabriel Manastırı ziyaretlerinin ardından Midyat Telkari ustalarının el emeği gümüş telkari alışverişleri için serbest zaman verdikten sonra Midyat otelimize geçerek dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3.GÜN:MİDYAT-MARDİN
Kahvaltı sonrası Mardin'e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda eski Mardin olarak ta anılan Savur’a uğrayacağız. Minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına gidip kasabanın dik sokaklarından geçip bir Savur Evi'ne misafir oluyoruz. Yorgunluk kahvelerimizi içip, Savur'u gezdikten sonra Savur’dan ayrılıp Mardin’e geliyoruz. Öğlen yemeği molası sonrası Mardin şehir gezimiz başlıyor. Kasımiye Medresesi, PTT Binası(Şahtana Ailesi Evi), Sıtti Radviye Medresesi , Yıldızlı Tavanı, Hz. Muhammed’in Ayak izi ve Manastırı, Ulu Camii gezileri yapacak, Mardin de sokak gezileri gerçekleştireceğiz. Dinlenmek için butik otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği sonrası Mardin dar sokaklarında geziyor, gece İnci Gerdanı görünümündeki Mardin’e seyir terasından bakış sonrası konaklama Mezopotamya denizi eşliğinde yorgunluk kahvemizi içtikten sonra otelime geçip dinleniyoruz. Konaklama Mardin’de otelimizde.

4.GÜN: MARDİN-ŞANLIURFA-HARRAN: Kahvaltı sonrası Mardinden ayrılarak Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa şehir gezisi kapsamında; Anadolu’nun ilk revaklı ve son cemaat kısımlı camisi olan ve Hz. İsa’nın mendili içine atılan kuyuyu içinde barındıran Ulucami,  Balıklı Göl, hareketliliği ve eski hanları ile tarihi içinde barındıran Kuyumcular Çarşısı, Nacar (Nacar) Pazarı, Hüseyniye Çarşıları, Bedesten, Sipahi Pazarı ve daha birçok çarşının içinden geçerek tarihi Gümrük Hana ulaşıyoruz ve burada bir çay molası veriyoruz. Şanlıurfa’da vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası döneminin önemli Ticaret, Bilim ve Din merkezi olan Tarihi Harran Şehrine doğru yola çıkacağız. Harran Höyüğü, İlk İslam Üniversitesi sayılan Ulu Camisi ve insanların ilk yaptıkları ev şekillerinden olan Kubbe Evleri ni göreceğiz, bu evlerde yöresel kıyafetlerle çektireceğiniz fotoğraf ile albümünüze bu anınızı da yerleştirebilirsiniz. Sonrasında Şanlıurfa otelimize gelerek dinleniyoruz. Gece sıra gecesi var. akşam yemeği sonrası isteyen arkadaşlarımızla sıra gecesi(ücrete dahil) için tekrar buluşuyoruz. Gece eğlencesi sonrası konaklama Şanlıurfa’da.

5.GÜN: ŞANLIURFA-ADIYAMAN: Kahvaltı sonrası  Atatürk barajı ziyareti yapıyor ve Adıyaman’a hareket ediyoruz. vereceğimiz öğlen yemek molası sonrası yerel araçlarımızla Nemrut'a doğru çıkıyoruz. Yol güzergahımızda; sırasıyla; Arsemia,  Cendere köprüsü ve Karakuş tümülüsü gezileri sonrası Tanrı’ların dağı Nemrut dağına yola çıkıyoruz. Batı terasında muhteşem gün batımını  izledikten sonra  Kommagene Krallığının genç ve güçlü  kralı Antiochus'un güneşin ayaklarının altından doğup, ayaklarının altından batışını görmek için yaptırdığı muhteşem tümülüsü ve devasa boyutlardaki Tanrı heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada güneşin en güzel doğduğu battığı bu büyülü yerde gezi anısı fotoğraf çektikten sonra doğu terasını da gezip inişe geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6.GÜN:  ADIYAMAN-MALATYA
Güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Adıyaman yöresel çarşılarında vereceğimiz alışveriş molası sonrası Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya’da vereceğimiz kısa serbest zaman sonrası İstasyonda 15.10’da hareket edecek olan 4 Eylül Mavi trenine binerek Ankara’ya doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve sohbetler sonrası konaklama yataklı kuşetli vagonlarımızda olacak. Sabah saat 06.10 civarında Ankara Garında olacağız.

Önemli Not: Yol yenileme çalışmaları dolayısı ile bazen  gecikmeler meydana gelebilmektedir.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam 1
Artıyaşam 2
Ferdi Miskbay1
Ferdi Miskbay1
Gülsen Aksoy
Eray Doğutepe
İlknur Doğutepe
Ercan ASLAN trenle Gap


Daha Büyük Görüntüle


ARTIYAŞAM GAP GEZİSİ ile artiyasam2010

HAREKET NOKTAMIZ

08 Haziran 2013, 15:10

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 925 TL 925 TL 975 TL
Tek kişilik oda 1125 TL 1125 TL 1185 TL
7-12 yaş 725 TL 725 TL 775 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 350 TL ilave edilir.

3 kişilik odada kişibaşı: 885 Lira peşin   935 lira KK ile 7 taksit

Garanti ve Yapı kredi kartlarına taksitlendirme yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim yada odabaşı 80 Lira indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

4 kişilik yataklı kuşetli tren ile ulaşım ve yerel araçlarla özel ulaşım, Adıyaman-Nemrut yerel ulaşımları, Şanlıurfa'da Sıra gecesi, rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(birisi 1.gün yolda toplam 6), Akşam yemeği(5), konaklama(5),  Çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

MARDIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu bir kültür turudur. Uzun yürüyüşler içermez. Yer yer doğa içerisinde alanlar içerir. ancak zorlu değildir.

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Trenle Gap Turu 7 Gece 6 Gün 08-15 Haziran 2013