Uçakla Gap Turu 5 Gece 6 Gün 19-24 Mayıs 2013

Batman-Hasankeyf-Midyat-Mardin-Şanlıurfa-Harran-Halfeti, Gaziantep, Adıyaman-Nemrut Gündoğumu..:: 5 Gece 6 Gün

TARİHLER:19-24 Mayıs 2013 | 22-27 Eylül 2013 Batman buluşmalı-Şanlıurfa uğurlamalı

Zamanda yolculuk yapacağız.
Eski dünyanın merkezi, uygarlıkların beşiği, jeopolitik önemi oldukça yüksek olan bu bölgeyi görmeyenlerin kesinlikle görmesi gereken bir bölge...

Batman'da buluşmalı olacak bu etkinliğimizde Güneydoğu Anadolu bölgesinin en önemli bölgelerini gezeceğiz. Batman havaalanında inecek, Hasankeyf'te yapacağınız geziler sonrası eski taş evleri görecek, Midyat'a taş konakları, Süryani kültürü hakkında bilgilenecek, özel telkari gümüş atölyelerinde nefis gümüş örneklerini görecek, Gece inci gerdanı şeklinde Mardin'i görecek, Mardin dar sokakları arasında geçmişe yolculuk yapacak, Şanlıurfa'da sıra gecesinde eğlenecek, Harran Kübik evleri arasında ve yöresel doku arasında kaybolacaksınız. Fırat nehri kerarında siyah gül anlamına gelen Halfeti'de su altında kalan tarihi dokuya hüzünlenecek, son dönemde oldukça gelişen Gaziantep'te oldukça şaşıracaksınız. Tanrılara kafa tutan 1.Antiochus'un yaptırdığı Kommagene uygarlığının doğu tümülüsünde de güneşin nefis doğuşuna şahit olacak ve heyecanlanacaksınız. Şanlıurfa'da serbest zaman kapsamında alışverişinizi yaptıktan sonra vedalaşacağız.

Unutmayın; 30 gün öncesi kayıtlarda %10 erken rezervasyon indirimimiz var.  Kaçırmayın diyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Uçak-Otobüs seçenekleri ile gelecek arkadaşlarımızla saat 10.30'da Batman'da buluşuyoruz.
Batman’da aracımıza yerleştikten sonra Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz.  Burada, ünlü Kalesi, Büyük Saray, Tılsımlı Kapı, Darphane ve Kule gibi önemli yapıtları gördükten ve öğlen yemeği molası verdikten sonra Midyat’a varacağız. Burada sırasıyla, Midyat Konukevi ziyaretlerinin ardından Midyat Telkari ustalarının el emeği gümüş telkari alışverişleri için serbest zaman verdikten sonra Midyat’tan ayılarak Mardin’e otelimize geçerek dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin butik otelimizde.

2.GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından tüm günümüz Mardin’de geçecek. Önce Kasımiye Medresesi, PTT Binası(Şahtana Ailesi Evi), Sıtti Radviye Medresesi , Yıldızlı Tavanı, Hz. Muhammed’in Ayak izi ve Manastırı, öğlen yemeği sonrası Deyruzaffaran Manastırı, Ulu Camii gezileri yapacak, Mardin de sokak gezileri gerçekleştireceğiz. Sonrasında Konağımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra gece İnci Gerdanı görümündeki Mardin’e seyir terasından bakış molası sonrası konaklama Mardin’de otelimizde.

3.Gün: Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da şehir gezisi kapsamında; döneminin önemli Ticaret, Bilim ve Din merkezi olan Tarihi Harran Şehrine doğru yola çıkacağız. Harran Höyüğü, İlk İslam Üniversitesi sayılan Ulu Camisi ve insanların ilk yaptıkları ev şekillerinden olan Kubbe Evleri ni göreceğiz, bu evlerde yöresel kıyafetlerle çektireceğiniz fotoğraf ile albümünüze bu anınızı da yerleştirebilirsiniz. Şanlıurfa’ya hareket edeceğiz. Öğlen yemeği molası sonrası Şanlıurfa şehir gezisi kapsamında; Anadolu’nun ilk revaklı ve son cemaat kısımlı camisi olan ve Hz. İsa’nın mendili içine atılan kuyuyu içinde barındıran Ulucami,  Balıklı Göl, hareketliliği ve eski hanları ile tarihi içinde barındıran Kuyumcular Çarşısı, Nacar (Nacar) Pazarı, Hüseyniye Çarşıları, Bedesten, Sipahi Pazarı ve daha birçok çarşının içinden geçerek tarihi Gümrük Hana ulaşıyoruz ve burada bir çay molası veriyoruz. Konukevine geçip kısa bir dinlenme arası verdikten sonra konuk evimizde akşam yemek ve sıra gecesi için tekrar buluşuyoruz. Gece eğlencesi sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün: Kahvaltı sonrası Halfeti’ye gidiyoruz. Baraj gölünde Rumkale’ye ve Savaşan köyüne ayıracağız tüm günümüzü…Tekne ile Rumkale’in çevresini dolaşacak,sular altında kana Savaşan köyünün su yüzeyinde kalan bölümünde derme çatma çay ocağında kahve molası verip isteyenlerle Fırat sularına gireceğiz.(Mayolarınızı mutlaka getirin.)Rumkale’ye tekne ile geldikten sonra keman ve darbuka eşliğinde yemeğimizi yedikten sonra  Halfeti’den hareket edip Birecik’e gidiyoruz. Koruma altına alınan Kelaynak kuşlarını gördükten sonra tarihi çarşılarda alışveriş ve geziler için serbest zaman verip saat  18.00’da Gümrük handa buluşup çay kahve keyfi yaptıktan ve öğlen yemeğimizi Fırat suyu kenarında verdikten sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz. Dönüş yolunda koruma altına alınan Kelaynak kuşlarını gördükten sonra Gaziantep’e gelip Bakırcılar ve yemeniciler çarşısı gezileri sonrası otelimize geçerek akşam yemeği sonrası dinleniyoruz.

5.Gün: 06 Ekim 2010 Çarşamba Kahvaltı sonrası Gaziantep gezimize devam ediyoruz. Gezi kapsamında Hasan Süzer Müzesini ve Pişiriciler kastelini(bölünmüş su mekanı) ile Arkeoloji müzesi ve mozaik  müzesini gezdikten sonra vereceğimiz öğlen yemeğini müteakip Adıyaman’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Zira gece Nemrut var.

6.Gün: 07 Ekim 2010 Perşembe: Gece saat: 02.30’da kalkıyoruz. Yerel araçlarımıza binip Tanrı’ların dağı Nemrut dağına yola çıkıyoruz. Doğu terasında muhteşem gün doğumunu izledikten sonra  Kommagene Krallığının genç ve güçlü  kralı Antiochus'un güneşin ayaklarının altından doğup, ayaklarının altından batışını görmek için yaptırdığı muhteşem tümülüsü ve devasa boyutlardaki Tanrı   heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada güneşin en güzel doğduğu battığı bu büyülü yerde gezi anısı fotoğraf çektikten sonra batı terasını da gezip inişe geçiyoruz. Sırasıyla; Arsemia,  Cendere köprüsü ve Karakuş tümülüsü gezileri sonrası otelimize geliyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası Kahta’dan ayrılarak Atatürk barajı seyir terasında ülkemizin en büyük barajını gördükten sonra tekrar Şanlıurfa’ya gelerek kapalı çarşılarda alışveriş arası veriyor ve Gümrük handa vereceğimiz kahve molası sonrası arkadaşlarımızı havaalanına transfer ediyor ve AnadoluJet TK7117 sefer sayılı uçak ile saat 20.40’da uçağı ile Şanlıurfa’dan uğurluyoruz.

NOT: Ulaşımlar ile ilgili detaylı bilgiler için acentamızı arayabilirsiniz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam 1
Artıyaşam 2
Ferdi Miskbay1
Ferdi Miskbay1
Gülsen Aksoy
Eray Doğutepe
İlknur Doğutepe
Ercan ASLAN trenle Gap


Daha Büyük Görüntüle


ARTIYAŞAM GAP GEZİSİ ile artiyasam2010

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Batman, Hasankey, Midyat, Mardin, Şanlıurfa, Harran, Sıra gecesi, Halfeti, Gaziantep, Adıyaman Nemrut gün doğumu,

HAREKET NOKTAMIZ

19 Mayıs 2013, 15:10

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 835 TL 835 TL 875 TL
Tek kişilik oda 1015 TL 1015 TL 1085 TL
7-12 yaş 685 TL 685 TL 725 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 205 TL ilave edilir.

3 kişilik odada kişibaşı: 795 Lira peşin   835 lira KK ile 7 taksit

Garanti ve Yapı kredi kartlarına taksitlendirme yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim yada odabaşı 80 Lira indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

NELER DAHİL?

Yerel araçlarla özel ulaşım, Adıyaman-Nemrut yerel ulaşımları, Şanlıurfa'da Sıra gecesi, rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(5), Akşam yemeği(5), konaklama(5),  Çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve

MARDIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu bir kültür turudur. Uzun yürüyüşler içermez. Yer yer doğa içerisinde alanlar içerir. ancak zorlu değildir.

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Uçakla Gap Turu 5 Gece 6 Gün 19-24 Mayıs 2013