Trakya-Gelibolu-Kazdağları -3Ü1Arada- 08-12 Mayıs 2013

Farklı ve tamamen Artıyaşam özel...

3 Farklı bölgeyi birleştirerek 3'ü 1 arada bir program yaptık. 4 gece 5 günlük bir program. İstanbuldan başlayacak ve Balıkesir'de bitecek bu etkinliğimize Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Şirin beldemiz Kıyıköy, En Batı Karadeniz İğneada, Istranca ormanları, Edirne, Tekirdağ bölge gezilerimiz olacak.

Gelibolu şehitliklerini ziyaret edeceğiz. Assos'ta konaklayacak, Bozcaada'yı görecek, Kazdağları'nın muhteşem manzarasının içinde olacağız. Dönüşümüz Balıkesir'den olacak. İsteyen tren isteyen otobüsle dönebilecek. 

5 Günlük tamamen özel bir rotada olacak yolculuğumuz. 3 farklı bölgeyi aynı gezide görmek isterseniz sizin için Artıyaşam olarak özel hazırladığımız bu etkinliğimizi kaçırmayın.  

PROGRAMIMIZ

1.GÜN(8 Mayıs 2013 Çarşamba):  Pazar sabahı saat: 07.30 TK2903 sefer sayılı THY uçağı ile Esenboğa havaalanından hareket ederek 08.30 gibi İstanbul Sabiha gökçen havaalanında oluyoruz. Alanda bizi bekleyen aracımızla yola çıkarak Trakya’ya en Batı Karadeniz’e hareket ediyoruz. Araç içinde yapacağımız ikramlar ile Karadeniz’in şirin kasabası Kıyıköy’e ulaşıp deniz manzaralı  çay bahçesinde  sabah çay veya kahvemizi içeceğiz. Karadeniz in  Bizans ve Osmanlı'nın izlerini taşıyan tarih ve doğanın kesiştiği  Kıyı köy’ de Kıyı köy Kalesi, Kıyı köy Evleri, Kıyı köy Limanı, sahili temiz havası, kısmen  bozulmamış mimari dokusu, eşsiz güzellikteki doğasını keşfetmeye çıkacağız. Kıyı köy’de Küçük Kaya manastırının ve Papuç dere ve Kazan ere akarsularının  denizle birleştiği noktaların görülmesi ardından Kıyıköy’den ayrılarak Demirköy üzerinden İğneada’ya hareket edeceğiz. İğneada’ya vardıktan sonra zaman kaybetmeden;

Bulgaristan sınırında Beğendik köyünde sahilde yürüyüşümüzü yapacağız. Özel izinle Mutlu Dere kenarında Bulgaristan’a 5 metre yaklaşmak Bulgaristan vatandaşları ile selamlaşmak mümkün. Ardından yine özel izin alarak Limanköy’de efsanevi fenerde Karadeniz in dalgaları ile fotoğraf çekimi yapacağız, Atatürk’e saygının en güzel göstergelerinden  Ata kahve de kahvelerimizi içtikten sonra Longoz ormanlarının kıyısında Türkiye Karadeniz in en uzun sahilinde bulunan Mert Gölü Longozu nu  gezinti yapacağız. Göç mevsiminde 180 e yakın çeşit kuşun konakladığı bu doğal ortamda ekolojik bilgileri yerel rehberimizden alacağız. Akşam otelimize geçip, yerleşip vereceğimiz kısa bir dinlenme sonrası balıkçı barınağında bulunan restorantımızda nefis bir balık menüsü ile akşam yemeğimizi yiyoruz. Kahveler şirketten. Akşam otelimize geçerek dinleniyoruz.  Konaklama İğneada Fener motelimizde.

2.GÜN(9 Mayıs 2013 Perşembe):  Sabah kahvaltı sonrası İğneada’dan ayrılarak Kırklareli’nde panoramik şehir turu yaparak Edirne’ye geçiyoruz. Ve Edirne gezimiz başlıyor.

Otele yerleşme sonrası biraz dinlendikten sonra Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Cami, Osmanlı döneminden kalma Üç Şerefeli Cami, Eski Cami, Ali Paşa Çarsısı gezileri sonrası öğlen yemeği molası verecek ve yemek sonrası Tabyalar, II.Beyazıt Külliyesi, Sarayiçi ve Kırkpınar Güreş Alanı, sebze-meyve bahçeleriyle ünlü Karaağaç,Lozan zaferi ve dünya barışını simgeleyen Lozan Anıt’ı gördükten sonra otelimize geçip akşam yemeğine kadar dinlenme ve sonrasında Meriç Nehri kenarındaki restoranımızda akşam yemeği yiyoruz. Konaklama Edirne otelimizde.

 3.GÜN(10 Mayıs 2013 Cuma): Bu gün yorucu olacak. Sabah yapacağımız erken hakvaltı sonrası saat 06.30 Da otelden ayrılarak yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda Tekirdağ var. Arkeoloji müzesi, Macar kahramanı Rakaçi Evi/müzesinin gezdikten sonra zamanımıza bağlı olarak Rüstem Paşa Külliyesi gezisi sonrası Gelibolu yarımadasına şehitliklere hareket ediyoruz. Ve öğlen yemeği sonrası şehitlik ziyaretimiz başlıyor.

Çanakkale savaşlarının büyük bir bölümünün geçtiği Gelibolu yarım adasında; Seyit onbaşı heykeli, Şehitler abidesi, Ertuğrul koyu, Kabatepe müzesi, 57. alay şehitliği, Conkbayırı’nı  gezdikten sonra Gelibolu yarımadasında otelimize geçerek dinleniyoruz.

4.GÜN(11 Mayıs 2013 Cumartesi): Kahvaltı sonrası Gelibolu yarımadasından ayrılarak; Çanakkale’de  Troy filminde kullanılan tahta atı gördükten sonra Troya uygarlığının yaşam alanı Troya’yı göreceğiz. Ve gezimiz sonrası Bozcaada gezisi için Geyikli İskelesi'ne Hareket ediyoruz.  45 dakikalık bir feribot yolculuğu sonrası Bozcaada'ya varıyoruz. Öğle yemeği, Ayazma plajı, Kale, Şarap fabrikası, Rüzgar güllerini gördükten sonra saat: 18.00’de Ada’dan ayrılarak Assos’taki otelimize geçerek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN(12 Mayıs 2013 Pazar): Kahvaltımız sonrası otelden ayrılarak Assos gezimize başlıyoruz. Kazıların devam ettiği antik kentte takip edeceğimiz patikalar bizi görkemli Athena Tapınağı’na götürüyor. Burada vereceğimiz keyifli bir molanın ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardan, taş evlerin arasından Behramkale köy kahvesine geliyor ve dinleniyoruz. Daha sonra alandan ayrılarak Edremit’e doğru hareket ediyoruz. Nefis bir manzara eşliğinde sürecek yolculuğumuz sonrası öğlen yemeği molası verecek ve Küçükkuyu'da zeytin ve zeytinyağı alış verişi yapıyoruz. Tahta Kuşlar Etnoğrafya müzesini gezdikten sonra Balıkesir tren garına gelerek 00.13 İzmir Mavi treni yataklı treni ile Ankara'ya hareket ederek, sabah saat 10.01'de Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

İğneada Trakya Fotoğrafları

Çanakkale-Kazdağları fotoğrafları

HAREKET NOKTAMIZ

08 Mayıs 2013, 07:00

ÜCRET

  • 2 kişilik odada kişi başı:
     634 TL Peşin; 644 TL World  kartına 6 taksit, Bonus karta peşin fiyatına 6 taksit
  • Tek kişilik oda:
    774 TL Peşin; 794  TL World  kartına 6 taksit, Bonus karta peşin fiyatına 6 taksit
  • 3 kişilik odada kişi konaklaması:
    614 TL Peşin;  634 TL World World  kartına 6 taksit, Bonus karta peşin fiyatına 6 taksit

NELER DAHİL?

İstanbul havaalanından Balıkesir tren istasyonuna kadar olan yerel ulaşımlar, Araç içi ikramlar, Kahvaltı(4), akşam yemeği(4), konaklama(4), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

İstanbul Ankara Uçak ve Balıkesir Ankara tren ulaşım ücretleri,  Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve Şelale suyuna girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

CANAKKALE İÇİN HAVA TAHMİNİ

Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Trakya-Gelibolu-Kazdağları -3Ü1Arada- 08-12 Mayıs 2013