Klasik Doğu Karadeniz-Macahel-Kalmalı Batum Turu 5 Gece 6 Gün 18-23 Ağustos 2013

1 Gece Batum Konaklamalı Trabzon-Sümela Manastırı-Uzungöl-Batum-Ayder ve Saklı Cennet Macahel köyleri-Şikvedili Şelalesi, Borçka Karagöl- Ordu-Samsun Bandırma Vapuru 5 Gece 6 Gün

TARİHLER:21-26 Temmuz 2013 | 18-23 Ağustos 2013 | 1-6 Eylül 2013

Özel bir Doğu Karadeniz turu yapmaya var mısınız? Sisler Ülkesi Karadeniz turu kapsamında Trabzon'dan,Akdeniz ve Karadeniz iklimini bir arada yaşayabileceğimiz Batum'a...
Bitkilerin renk senfonisini, yağan yağmurların oluşturduğu onlarca çağıldayan dereleri ve her tarafınız da oluşmuş irili ufaklı şelaleleri , nefis doğayı görmeye ne dersiniz ?

Karadeniz var mı planlamanızda; Karadeniz ve 1 gece Batum kalmalı turumuz dikkatinizi çeker mi?

Macahel köylerinin Türkiye ve Gürcistan kısımlarını görmeki geçitte Karçal'ların havalı manzarası eşliğinde bir fotoğraf çektirmek ister misiniz. Bozulmamış doğası, endemik çeşitliliği ile Macahel hala saklı cennet olarak duruyor. Şivedili şelalesinde kendine güvenenlerle buz gibi sulara girecek, dereler, irili ufaklı şelaleler ile gerçek Karadeniz yaşantısını görme şansınız olacak.

Türkiye'nin yeşil cennetinde dolu dolu 6 gün geçirmek istiyorsanız; Trabzon, Altındere Milli Parkını, Sümela manastırını, Ayasofya'yı, Uzungöl'ü ve muhteşem kemençe eşliğinde eğlenceyi, Ayder'i , tulumunu Fırtına deresini yada Fırtına deresinde çıkan benekli balığın tadını unutmayacaksınız. Batum'a geçtikten sonra nefis Gürcü yemeklerini tattınız mı? Ya Kumda kahvesi ? Yeniden yapılandırılan Batum çok değişti ve daha önce gördü iseniz son halini görünce gözlerinize inanamayacaksınız.Gündüz Batum sahil'inde kahve içip çevre gezileri yapacak, Gece  ışıklı sokaklarının keyfini çıkaracağız.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN     ANKARA -AMASYA- MUMYALAR MÜZESİ-NİKSAR-AKKUŞ –GİRESUN

Sabah saat: 07:00 da tarafınızca uygun görülecek yerde  buluşma ve hareket. Araç içi ikramlar ve gerekli molalar verilerek Amasya'ya varıyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Amasya Müzesi, Mumyalar Müzesi gezilmesi ve öğle yemeği ardından Kral Mezarları(panoramik) Hazeranlar Konağı ve Darüşşifa’yı gezip Borabay gölünde bir kahve molası sonrası Niksar, Akkuş üzerinden Giresun'daki otelimize varıyor  ve yerleşme serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN  TRABZON - AYASOFYA-SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL-AYDER YAYLASI
Bu gün biraz yorucu olacak. Yol güzergahımızda vereceğimiz kısa molalar sonrası Trabzon şehir gezimiz başlıyor. Bir zamanlar tarihi İpek Yolu ticaretinin en önemli uğrak merkezi olan Trabzon'u tanıyarak başlıyoruz. Şehrin en önemli tarihi yapıtları Ayasofya Müzesi gezisi sonrası Maçka ilçesi sınırlarında bulunan Sümela Manastırını görmeye gidiyoruz. Alacağımız öğlen yemeği molası.Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan Sumela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Kuruluşu M.S. 4.yy a kadar dayanan Sumela Manastırı Karadağın üzerindeki heybetli duruşu ve Milli Parkın doğal güzelliği içerisinde ziyaretimizi tamamladıktan sonra  Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. 1300 m yüksekliğindeki Uzungöl kenarında yapacağımız yürüyüş. sonrası alandan ayrılarak Ayder Yaylasına hareket ederek otelimize geçiyor, dinlenme  ve akşam yemeği sonrası tulum eğlencesi olacak. Konaklama otelimizde.

3.GÜN BATUM
Sabah kahvaltı’dan sonra Ayder Yaylasında çevre gezileri yaparak fotoğraflıyoruz. Kalegon mevkii ve Gelintülü Şelalesinin görülmesi.Ayder yaylasını doya doya gezme imkanı sonrası Ayder yaylasından Batum’a doğru hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında Gürcistan gümrük işlerimizi hallettikten sonra Batum’a geçiyoruz. Yöresel Gürcü yemeklerinden oluşan öğlen yemeği molası sonrası Batum şehir gezimiz başlıyor. Yeni yapılanması ile gece ışıkları ile dikkat çeken Batum ağırlıklı olarak Türklerin yatırımlarını yaptıkları ve yaşadıkları bir bölge. Her yerde Türk yapılarını ve yatırımlarını görürseniz şaşırmayın. Ve Batum kültür ve doğa gezimiz başlıyor. Şehir gezisi kapsamında; dünyanın sayılı Botanik Parkları arasında yer alan genetik olarak bir çok bitki çeşidinin olduğu ve mikro klima özelliği dolayısı ile Karadeniz’de Akdeniz iklimini hissedeceğimiz Park ziyareti ile başlayacağız. Batum Acara Etnoğrafya ve doğa müzesini geziyoruz. Gürcü mimari karakteristiğini anlatması açısından; Eski postane binası, şehrin en büyük ve gösterişli binası Virgin Mary kilisesi gezileri sonrası bölgenin en uzun sahilinde serbest zaman kapsamında Batum şehir merkezinde çevre gezileri yapabilecekler. Akşam yemeği oldukça keyifli bir mekan olan otelimizde gün batımı ve canlı müzik eşliğinde Gürcü yöresel yemekleri ile olacak. Yemek sonrası Batum’u gece haliyle görmek istiyoruz. Işıklar şehri olarak da adlandırılan Batum’a, su oyunlarına hayran kalacaksınız. Konaklama Batum’da otelimizde.

4.GÜN BATUM-MACAHEL-ŞİKVEDİLİ ŞELALESİ
Batum’da sabah kahvaltısı sonrasında şehir merkezinde alışveriş molası sonrası Türkiye’ye geçiyoruz. Güzergahımız Saklı cennet Macahel olacak. Yol güzergahımızda Borçka Karagöl’de var. Kısa gezintiler ve çay / kahve molası sonrası Macahel’i dünyadan ayıran Geçit’e çıkıyoruz.  Saklı cennet Macahel’i gezeceğiz. Gürcistan sınırında bulunan mikro klima özelliğine sahip ve hiç bozulmamış yapıya sahip bu doğal bölgede sırası ile Maral köyü sınırları içerisinde olan Maral (Şikvedili) Şelalesini ve Camili köylerini gezdikten sonra  Camili TEMA konuk evine gelip konaklıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN MACAHEL-ORDU
Yapacağımzı sabah kahvaltı sonrası öğleye kadar Macahel gezimize devam ediyor ve dönüş yolunda Karçallar eşliğinde Geçitte fotoğraf molası veriyor ve Rize'de Rize bezi için alışveriş arası veriyoruz. Zamanımızın uygun olması durumunda çay fabrikası da gezebileceğiz. Yol güzergahında vereceğimiz kısa molalarla Ordu Giresun arasındaki otelimize gelerek dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6.GÜN GİRESUN ORDU-SAMSUN-ANKARA
Sabah kahvaltı sonrası küçük bir yarımada üzerine kurulu otelimzde dkısa deniz molası verdikten sonra yola çıkıyoruz. Ordu’da Boztepe için serbest zaman veriyoruz. İsteğe bağlı Boztepe’ye Teleferikle çıktıktan sonra serbest zaman molası veriyor, yol güzergahımızda öğlen yemeği arası verdikten ve Samsun'da Bandırma Vapurunu  gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz.Yaklaşık 23:30 civarlarında Ankara'da oluyor bir başka ARTIYAŞAM etkinliğinde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Ercan ASLAN
Tülin TÜRKYILMAZ
Serdar ENGİNDENİZ
Artıyaşam 2011-1
Artıyaşam 2011-2
Artıyaşam 2011-3
Artıyaşam 2010

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

18 Ağustos 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 940 TL 940 TL 970 TL
Tek kişilik oda 1140 TL 1140 TL 1170 TL
7-12 yaş 740 TL 740 TL 770 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 345 TL ilave edilir.

3 kişilik odada kişi başı fiyatı:  900TL. peşin veya KK tek çekim, 930 TL  Bonus Kart'a 3 Taksit , World Kart'a 7 Taksit  yapılabilmektedir.

Erken Rezervasyon Fırsatı:

  • 30 gün öncesi fiyatlarda %10 indirim yada odabaşı 80 lira indirim
  • 21 gün öncesi fiyatlarda %7 indirim
  • 15 gün öncesi fiyatlarda %5 indirim

 

NELER DAHİL?

Özel  ve yerel ulaşımlar, Araç içi ikramlar, Kahvaltılar(6), akşam yemeği(5), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri, Ordu,Ayder yaylasında, Batum ve Macahel'de yarım pansiyon konaklama(4),

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan  içecek ücretleri,  Ordu Boztepe'de teleferik ücreti, Kimlikle Gürcistan'a çıkmak için verilen 1 Lira(Kişesel olduğu için fiyata dahil edilememiştir. Gümrük işlemlerinde yapılan harcamalar gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ(Nüfus cüzdanınızın kırık olmamamsına ve fotoğrafınızın güncel olmasına dikkat ediniz.)

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

TRABZON İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:20
1011 Kavşağı 07:25
Altınpark 07:35
Share

HAFTALIK GEZILER / TURLAR

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa UZUN TURLAR Klasik Doğu Karadeniz-Macahel-Kalmalı Batum Turu 5 Gece 6 Gün 18-23 Ağustos 2013