..:renk Senfonisi Yolculukları::.pınarbaşı-Azdavay-Yenice Ormanlar Turu 2 Gece 3 Gün 27-29 Ekim 2014

Yeni ve daha çok doğa ama kültürde içeren Artıyaşam özel bir etkinlik...

Önce karar verin; Bu bayramda muhteşem bir doğanın içerisinde ve sezon gezisi kapsamında 3 gününüzü dolu dolu macera ve fotoğraf heyecanı ile geçirmek istiyor musunuz?

Temamız fotoğraf olacak. Sezonun bize getirdiği nimetlerden de faydalanarak Dünyanın en zengin biyosferlerine sahip Küre dağları ve Yenice ormanlarına gideceğiz. Doğadaki bitki çeşitliliğine bayılacaksınız. Yenice'yi muhtemelen çoğunuz görmemişsinizdir. Normal şartlada oraya yolunuz düşmez çünkü.

Bunu fırsat olarak düşünün ve bu etkinliğimizde bizimle olun. Emin olun keyif alacaksınız. Müze ev gibi konakta konaklayacak, Yöresel kahvaltı ve yemeklerle ağzınız tatlanacak, manzaralarla da gözleriniz şenlenecek.

Eğer cevabınız evet ise; Çok düşünmenize gerek yok! hemen kaydınızı alalım.

Doğa'da dolu dolu 3 Gün 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN 27 EKİM 2014: Sabah saat 07:00'da Kumrular sokak girişinden hareket ediyoruz. Yol güzergahından katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramlarımızla yolumuza devam edip verilecek mola sonrası ekoturizmin ilk başladığı bölge Pınarbaşı'na hareket ediyoruz.Pınarbaşı Paşakonağı'nda alacağımız balık-salata menüsünden oluşan öğlen yemeği sonrası programımızda Horma kanyonunun son noktasında bulunan Ilıca şelalesinde biraz zaman geçiriyor ve Şelale ve doğanın renklerine şahit oluyor, fotoğraflıyoruz. sonrasında konaklamamız için Azdavay'a hareket ediyoruz.Konaklama (Yanık Ali Konağı)

2.GÜN 28 EKİM 2014 : Bugün günümüz Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesine giden 1200 m uzunluğundaki yol oldukça özel bir yol. Farklı bitki türlerinin yoğun olduğu bu bakir alanda doğa botanik gezisi yaparak bakacak tepesine çıkıyoruz. Mevsim gereği doğa nefis olacak ve renk cümbüşüne şahit olacağız. Verecğimiz seyir ve fotoğraf molası sonrası  Çatak kanyonun yanıbaşında bulunan Nalbantoğlu bölgesinde köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz.(Mevsime bağlı olarak yemek noktası değişebilir.) Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu bakir doğası bizi bekliyor. Manzaraya bayılacaksınız.  Bu keyifli saatlerden sonra Azdavay'a dönerek şehir merkezindeki Aşıklar köprüsünde yürüyecek ve konağımıza geçeceğiz. Akşam yemeği gece ateşi ve eğlence konağımızda... (Yanık Ali Konağı)

3.GÜN 29 EKİM 2014 : Sabah konağımızda alacağımız yöresel kahvaltı sonrası safranbolu üzerinden dünyanın en zengin biyosferine sahip Yenice'ye hareket ediyoruz. Filyos çayını izleyerek Türkiye’nin bitki ve ağaç açık hava müzesi olan Yenice Ormanlarına varacağız. Devasa anıt ağaçlarının bulunduğu Arboretum tescil edilerek koruma altına alınmıştır. Ihlamur, kayın, Türk fındığı, porsuk, Kafkas Ihlamuru, dağ karacaağacı, akçaağaç, enleri 2-7 m, boyları 18-30 m.ye uzanan Istranca meşesi, üst kotlarda sandal, karaçam ve göknar Yenice Ormanlarının ağaç topluluklarını oluşturmaktadır. Şeker kanyonu kenarıındaki restorantta alacağımız öğlen yemeği sonrası Yenice girişinde Sorkun Yaylasına yönelip buradan doğal yaşlı orman dokusu içerisinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Şeker Kanyonuna tepeden izleyip Yenice Kent Ormanını gezecek, Yenice'de kahve molası sonrası saat 17.00'da Ankara'ya hareket ediyor ve 21.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

BATI KARADENİZ TURU FOTOĞRAFLARI

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

HAREKET NOKTAMIZ

27 Ekim 2014, Kumrular, 00:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 345 TL 345 TL 360 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 335 TL 335 TL 350 TL
Tek kişilik oda 425 TL 425 TL 440 TL
7-12 yaş 255 TL 255 TL 270 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 135 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.


 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi sıcak soğuk ikramları, konakta Kahvaltı(2), Akşam yemeği(2), Yarım pansiyon konaklama(2), şelalede alınacak yerel rehberlikler, Milli park giriş ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğlen yemekleri, konakta alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 00:30
Milli Kütüphane 00:35
Armada 00:40
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 00:50
1011 Kavşağı 00:55
Altınpark 01:05

{gallery}KureAzdavayPinarbasi_web{/gallery}

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI ..:renk Senfonisi Yolculukları::.pınarbaşı-Azdavay-Yenice Ormanlar Turu 2 Gece 3 Gün 27-29 Ekim 2014