Kapadokya Turu Kesin Hareket 24-26 Nisan 2015

Göreme açık hava müzesi, Uçhisar, Avanos, Ürgüp gezileri yapacak, çanak çömlek atölyelerini ve Hacıbektaş'ı geziyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN 24 NİSAN 2015 04:30 Ulusoy Önü (Söğütözü) KAPADOKYA

     04.30AnkaraSöğüt Özü Ulusoy Dinlenme Tesisleri Önünden katılacak misafirlerimizleotobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara -Aksaray üzerinden Nevşehir– Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindekiErciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ'a borçlu olan,Perslerin “GüzelAtlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.Sabah yoldaalınan serbest kahvaltı sonrası, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz.Kayakiliseleri( Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri ), yemekhane,mutfak, kiler veİncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında,Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezipKapadokya'nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. ŞapkalıPeribacalarının ve Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz.Buradan Asmalı Konak(Panaromik ) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafapaşa'ya gidiyoruz. Sonrasındabölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi'ni ( Panaromik )seyretme ve fotoğraflama imkânı. OnyxTaş Atölyesinde taşlarınözellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Akşam yemeği ve konaklama içinotelimize hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama.

 

SabahKahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box ile. (Sandwich, Meyve Suyu, kek, Muz)
AkşamYemeği: Otelde alınacak olup,tur ücretine dâhildir.

2. GÜN 25 NİSAN 2015 CUMARTESİ : GÜVERCİNLİK VADİSİ – DEVELİ VADİ - ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – AVANOS – HACI BEKTAŞ – I VELİ

   Değerli misafirlerimizotelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında( Kahvaltı öncesiBALONTURU 250 TL Ekstra ) Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarınınen güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ'da(KeşişlerVadisi) fotoğraf molası veriyoruz.İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran,adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi( Dervent Vadisi )gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos'a gidiyoruz. Avanos'da Kızılırmak'ıgörüp çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgialıyoruz.GüvercinlikVadisi'ni gördükten sonra Horasan'da dünyaya gelen,13.yy' dan bugüne evrenselgörüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli'ninTürbesininbulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım SultanTürbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı,PirEvi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu(Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu )gezip dönüşte bir halı atölyesindeen eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarından örneklergörüyoruz.Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Dileyenler ile yemeksonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine  gidiyoruz.( Ekstra 50 TL )

                                        

SabahKahvaltısı: Oteldeaçık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
AkşamYemeği: Otelde alınacak olup,tur ücretine dâhildir.

 

3.GÜN 26 NİSAN PAZAR : DERİNKUYU - NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ – TUZ GÖLÜ

Sabah otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız; düşmanbaskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislikharikası olan Derin kuyuYeraltıŞehri ( veya Kaymaklı YeraltıŞehri ) sonrasında Narlıkuyu KraterGöl'ünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı'nınoluşturduğudoğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi'ne gidiyoruz .Ağaçaltı veYılanlı Kiliselerini geziyoruz. İstanbul'a doğru yola çıktığımızda Tuz Göl'ü kıyısında vereceğimizfotoğraf molası ardından Ankara'ya akşam akşam saatlerinde varıp bir başka etkinlikte görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

SabahKahvaltısı: Oteldeaçık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

AkşamYemeği:Yoldakidinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

 

Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 – 17 Yaş Çocuk ve 65 Yaş üstü misafirlerimiz hariç müze kartı almak isteyen misafirlerimiz 40 TL ödeyerek acentamızdan alabilirler.

HAREKET NOKTAMIZ

24 Nisan 2015, 04:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 309 TL 309 TL 309 TL
Tek kişilik oda 399 TL 399 TL 399 TL
7-12 yaş 259 TL 259 TL 259 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 169 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

TÜRK GECESİ

Kapadokya bölgesine hasolan, kayanın içine oymaolarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirileneğlencede, ülkemizin heryöresine ait halk dansları sergilenmektedir. Çeşitlianimasyonlara veeğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü vealkolsüz içecekverilmektedir. Restoran'da gerçekleştirilecekTürk Gecesinin fiyatı KişiBaşı 50 TL. Restaurant  (Limitsiz Yerli İçki AlkollüAlkolsüz, Mezeler, Yöresel Halk Oyunları, Dansöz,Animasyonlar, MüzikGösterileri V.b )

 

BALON TURU

Gün doğmadan 1 saat önceotelimizden hareket ilepilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltıyapıyor ve sonrasındaturumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göredeğişen 60 – 75 dk sürecekturumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimizetransferimizle son buluyor. Sabah saat5 civarı, araçlarımız siz saygıdeğerkonuklarımızı otelimizden alarak kalkışalanına getirir. Balonlar yerde uçuşahazırlanırken, konuklarımız açık büfehafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa sürenbir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumunayakın uçuşa başlarlar. Uçuşyaklaşık 1 saatsürer. Uçuş süresince Balonumuz ileyaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadiiçlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğrafçekme ve video kaydıimkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız içinşampanyalı bir kutlamayapıyoruz. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikasıve balon şapkasıverilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekteolup, sabah 8civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezinoktasınabırakılacaktır. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 250 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Otellerde 2 Gece YarımPansiyonKonaklama 
* Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle Ulaşım 
* Çevre Gezileri 
* Otobüs İçi İkramlar
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı 
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri 
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
* Tüm Özel Harcamalar 
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
* Müze Ören Yeri Girişleri
 

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Kapadokya Turu Kesin Hareket 24-26 Nisan 2015