Güney Marmara Turu V3 20-23 Nisan 2013

İstanbul ve Ankara çıkışlı Mudanya Trilye İznik Bursa Uluabat-Suuçtu Şelalesi-Manyas Kuş Cenneti gezileri

Uzunca bir zamandır bu kadar detaylısını gezmemiştik. 3 gece 4 günümüz var ve Bu süre zarfında kültür ve doğanın keyfini olabildiğince çıkaracağız. Bu yavaş bir tur olacak. Özümseyerek, dolu dolu yaşayarak gezeceğiz. Bu defa çok yer görmekten ziyade keyfini çıkararak yavaş gezeceğiz. (Aslında  çok yer geziyoruz).

Güney Marmara Turu gezisi kapsamında; Mudanya, Tirilye, İznik, Bursa, Uluabat gölü, Su uçtu Şelalelerini ve Uludağ ve Biga Yarımadası’nın tam ortasındaki çöküntüde yer alan Manyas gölünü göreceğiz.

Yeni bir tur olsun, farklı olsun, kültür ve doğa mı diyorsunuz? Evet bu tur tam size göre

guneyMarmara1

PROGRAMIMIZ

Bu turumuz Ankara ve İstanbul çıkışlı olarak yapılmaktadır.

ULAŞIMLAR:

ANKARA’DAN

20 Nisan 2012 Cumartesi:

Saat 06:45 Ankara-Eskişehir seferini yapan YHT ile Eskişehir bağlantılı özel aracımız ile Bursa’ya hareket ve 11:30 sularında Mudanya’da konaklayacağımız Doğalya Oteline varış.

İSTANBUL’DAN

Saat 07:30 Yenikapı-Mudanya(Bursa) seferini yapan İDO ile Mudanya’ya hareket ve yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Mudanya’ya varış ve konaklayacağımız Doğalya Oteline intikal. Saat 12:00’de kadar Ankara grubunun gelip odalarına yerleşmelerine kadar serbest zaman.

Ankara grubunun gelişinden sonra Mudanya deniz kenarında vereceğimiz Öğle yemeği sonrası Trilye gezisi yapacağız. Eski bir Rum yerleşimi olan Silye (Kumyaka) ve Trilye (Zeytinbağı) köylerini geziyoruz. Silye’de Çarşaf böreği, Trilye’da sofralık zeytin alış verişi ve tamamen koruma altında olan evleri gezdikten sonra Mudanya’ya gelip otelimize geçip dinleniyoruz.

21 Nisan 2012 Pazar: İznik gölü ve çevresi   Sabah yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak İznik’e ulaşıyoruz. Antik çağdaki adı Nicaea olan bir dönem Bizans'a başkentlik yapmış olan bu tarihi ilçede kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk olarak İznik şehir surlarının ayakta kalabilen kapılarından biri olan Lefke kapısını, daha sonra İznik (Nilüfer hatun imareti) ve Ayasofya müzelerini geziyoruz. İznik Çinili (Yeşil) Camiyi gezdikten sonra Süleyman Paşa Medresesini (İznik el sanatları çarşısı) geziyoruz. Öğle yemeğimizi balıkçı restoranında yiyoruz. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi üzerinde yaşayan bütün uygarlıkların çini merkezi olan İznik’te panoramik şehir turu yapıyor ve Gemlik üzerinden Mudanya’ya otelimize gelip dinleniyoruz.

22 Nisan 2012 Pazartesi:Uluabat Gölü ve köyü, Bandırma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Güney Marmara gezimize başlayacağız. Bugün doğayla içiçe bir gün geçireceğiz. Fotoğrafik açıdan güzel kareler yakalayabileceğiniz bir gün olacak. İlk olarak Uluabat Gölü ve Göl kıyısına kurulmuş Gölyazı Köyünden turumuza başlıyoruz. Gölyazı Uluabat Gölü Marmara Denizi’nin güneyinde, Bursa’nın yaklaşık 30 km batısında, 13 500 hektar büyüklüğünde tektonik yapılı sığ bir tatlısu gölüdür. Güneyinde Uludağ’ın uzantısı olan tepelerle kuzeyinde düşük rakımlı tepeler uzanır. Gölün batı yakası Manyas’a kadar devam eden geniş verimli ovalara sahiptir. Göl üzerinde en büyüğü Halilbey Adası olmak üzere irili ufaklı dokuz adet ada bulunmaktadır. Gölü besleyen en önemli akarsu, göle güney batıdan dökülen Mustafakemalpaşa Çayıdır. Uluabat Gölü ve Köy evleri gezimiz sonrası yemeğimizi Tarihi Çınaraltında restaurantda tatlı su balıklarından oluşan öğle yemeği ile alıyoruz. Sonrasında serbest kafelerde çay, kahve molası veriyoruz. Ardından Kemalpaşa Tatlısıyla ünlü Mustafapakemalpaşa üzerinden Görsel Güzelliğiyle bizi büyüleyecek Suuçtu Şelalesi'ne gitmek üzere yola koyuluyoruz.Yol boyunca tabiat harikası orman manzaralarını geçerek Suuçtu Şelalesi Milli Parkına ulaşıyoruz. Etrafını saran kayın ağaçları arasında 38 metreden süzülen Muhteşem görüntüsüyle Suuçtu Şelalesi ve tertemiz orman havasını içimize çekiyoruz. Fotoğraf çekimleri yapıyoruz. Doğa yürüyüşleri yapıyoruz. Ardından bu doğa güzelliklerini gezdikten sonra Bandırma’ya hareket ederek otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

23 Nisan 2012 Salı: Manyas Kuş Cenneti, Tatlısu, Peynir Mandrası gezisi, Ankara ve İstanbul'a dönüş.
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Kapıdağ yarımadası gezimize başlayacağız. Bölge yavaş yavaş yazlıkçılara kurban gitmekte, dolayısıyla bölge henüz bozulmamışken gezmekte yarar var. Kapıdağ gezisinden sonra, Uludağ ve Biga Yarımadası’nın tam ortasındaki çöküntüde yer alan Manyas Gölüne hareket ederek göl kenarında kısa çevre gezisi yapacağız. Sonrasında peynir üretiminin merkezi konumunda bulunan bölgede bir mandra ziyaretinde bulunacağız. Öğle yemeğinden sonra artık dönüşlerimiz başlıyor. İstanbul grubumuzu saat 18:00’de hareket edecek Mudanya-Yenikapı feribotu iskelesine bıraktıktan sonra Ankara grubu olarak Eskişehir'e doğru yol alacağız. Saat 19.00 Yüksek Hızlı Treni ile Ankara'ya hareket edeceğiz. Ankara’ya varışımız 20:30 olacaktır.


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

20 Nisan 2013, Kumrular, 06:45

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 525 TL 525 TL 555 TL
Tek kişilik oda 570 TL 570 TL 600 TL
7-12 yaş 380 TL 380 TL 405 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 160 TL ilave edilir.

Taksitlendirme;Yapı kredi ve Garanti Bonus kartlarına yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Ankara-Eskişehir-Ankara hızlıtrenle ulaşım, Yerel araç transferleri, araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, Doğalya ve Bandırma  otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemeği(3), tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri, TURSAB seyahat sigortası

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar

İstanbul fiyatına feribot ücretleri belli olmadığı için dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

BURSA İÇİN HAVA TAHMİNİ

 

 

 

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Güney Marmara Turu V3 20-23 Nisan 2013