Batı Karadeniz Turu Safranbolu-Pınarbaşı-Azdavay- Sinop - İnebolu-Erfelek Şelaleleri 3 Gece 4 Gün 04-07 Ekim 2014

Yeni ve daha çok doğa ama kültürde içeren Artıyaşam özel bir etkinlik...

Önce karar verin; Bu bayramda muhteşem bir doğanın içerisinde 4 gününüzü dolu dolu macera ve heyecan ile geçirmek istiyor musunuz?

Buz gibi şelale sularında yüzmek, 28 takım şelale geçişi yapmak, nefis doğa içerisinde köyler ile içe içe eko turizmin keyfine varmak istiyormusunuz? sıcaklar, iş yoğunluğu sizi çok yordu. Artık yeşil ve doğa görmek, sulu bir etkinlik yapmak istiyorsunuz!

Eğer cevabınız evet ise; Çok düşünmenize gerek yok! hemen kaydınızı alalım.

Özetle; Etkinliğimiz Küre dağları Milli parkları sınırları içerisinde geçecek. Safranbolu, Yörük Köyü, Sinop Cezaevi,Sinop Kalesi, Abana, İnebolu'yu görecek, Azdavay'da asırlık müze ev diyebileceğimiz tarihi konakta konaklayacak, Bakir orman dokusu ve kanyonlar arasında dolaşacak, Pınarbaşı Ilıca şelalesinde yüzeceğiz. 

Doğa'da dolu dolu 4 Gün 

30 Gün öncesi
ERKEN REZERVASYONDA %10 İNDİRİM

PROGRAMIMIZ

 

1.GÜN 4 EKİM 2014: Sabah saat 07:00'da Kumrular sokak girişinden hareket ediyoruz. Yol güzergahından katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramlarımızla yolumuza devam edip verilecek mola sonrası Safranbolu'ya varıyoruz. İlk durağımız Yörük Köyü. Yörük Köyü’nde asırlık evler ve çamaşırhane gezileri ve Öğlen yemeği sonrası sonrası Safranbolu’nun seyirlik yeri olan Hıdırlıktepe’ye geliyoruz. Eski Safranbolu’yu seyredip bilgi aldıktan ve fotoğraf çektikten sonra Kaymakamlar Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisi sonrası  ekoturizmin ilk başladığı bölge Pınarbaşı'na hareket ediyoruz. Programımızda Horma kanyonunun son noktasında bulunan Ilıca şelalesinde biraz zaman geçiriyor ve Şelale sularında serinliyoruz. Gözlemecide vereceğimiz çay kahve molası sonrası akşam yemeği ve konaklamamız için Azdavay'a hareket ediyoruz.Konaklama (Yanık Ali Konağı)

2.GÜN 5 EKİM 2014 : Bugün Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesine giden 1200 m uzunluğundaki yol oldukça özel bir yol. Farklı bitki türlerinin yoğun olduğu bu bakir alanda doğa gezisi yaparak bakacak tepesine çıkıyor ve fotoğraf molası verdikten sonra  Çatak kanyonun yanıbaşında bulunan Nalbantoğlu bölgesinde köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu buz gibi sularında serinleyeceğiz. Eminiz çok keyif alacaksınız.  Bu keyifli saatlerden sonra Azdavay'a dönerek Saray şelalesini görecek, şehir merkezindeki Aşıklar köprüsünde yürüyecek ve konağımıza geçeceğiz. Akşam yemeği gece ateşi ve eğlence konağımızda... (Yanık Ali Konağı)

3.GÜN 6 EKİM 2014: Sabah yöresel köy kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Azdavay'dan ayrılarak. Yol güzergahımızda Ersizler kanyonunda kısa fotoğraf molası ve bölgeye has Ecevit çorbasını içtikten sonra İnebolu'ya varıyoruz..Muhteşem eski İnebolu evlerinin olduğu dar sokaklardan geçiyor, Kurtuluş savaşında önemli katkıların yapıldığı bu ilçemizin Türk Ocağı'nda kısa bir sunum aldıktan İnebolu'dan ayrılarak Abana'dan geçerek denize hakim konakta kahve molası veriyoruz. Çatalzeytin üzerinden Sinop'a hareket ediyoruz.Günümüzde müze olarak kullanılan Sinop Cezaevi hakkında bilgiler aldıktan ve burayı gezdikten sonra Sinop çıkışında Akliman ve ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıdığı söylenen Hamsilos kıyılarını gezdikten ve defne ağaçlarının kokusunu da içimize çektikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Sinop Tepe Otel.

4.GÜN 7 EKİM 2014 : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Erfelek'e doğru hareket ediyoruz.Karadeniz dokusunun hissedildiği Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'nin bulunduğu bölgeye araçlarla hareket diyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası Gürleyik Şelalesi'ne varıyoruz. Yapraksı bitkilerin çoğunlukta olduğu, bahar aylarında yeşilin ve sonbahar aylarında sarı-turuncu renklerin yoğunlukta olduğu, üzerinde 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip şelaleleri geçmeye başlıyoruz. Gün boyunca birbirinden farklı ve heyecanın dorukta olacağı 7 şelaleyi ayrı ayrı geçip, patikadan aşağı doğru inerek geçişe başladığımız Gürleyik Şelalesi'ne geliyoruz. Kendine güvenen varsa birlikte suya giriyoruz. Şelale kenarında vereceğimiz çay-kahve molası sonrası tekrar Erfelek’e dönerek öğlen yemeğini yiyoruz. Yemeklerin tadını anlatmayacağız. Yöresel ürünlerden oluşan yiyecek alışverişimizi yaptıktan sonra Erfelek'te yiyeceğimiz öğle yemeği sonrası Ankara'ya doğru hareket edip Akşam 22:00 civarlarında Ankara'ya varıyoruz. 

 

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

 

 

SİNOP ERFELEK FOTOĞRAFLARI

Artıyaşam
Burçin Yıldırım(Sinop Erfelek)
Aynur Yılmaz
Artıyaşam2

BATI KARADENİZ TURU FOTOĞRAFLARI

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

 

 

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

 

Erfelek şelaleleri, Sinop Hamsilos fiyordları, Cezaevi, Karakum, Kale, Abana, İnebolu, Azdavay, Bakacak tepesi, Nalbantoğlu köyü, Aşıklar köprüsü, Saray şelalesi, Pınarbaşı Ilıca şelalesi, Safranbolu, Yörük köyü

HAREKET NOKTAMIZ

04 Ekim 2014, Kumrular, 07:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 525 TL 525 TL 555 TL
İki kişilik odada kişibaşı 525 TL 525 TL 555 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 515 TL 515 TL 545 TL
Tek kişilik oda 625 TL 625 TL 655 TL
7-12 yaş 395 TL 395 TL 425 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 135 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

 

Erken Rezervasyon Fiyatı 475 TL 
 

NELER DAHİL?

 

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi sıcak soğuk ikramları, otelde Kahvaltı(3), Akşam yemeği(3), Yarım pansiyon konaklama(3), şelalede alınacak yerel rehberlikler, Milli park giriş ücretleri

NELER HARİÇ?

 

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri, isteğe bağlı  Sinop tekne turu bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

 

Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve denize ve şelaleye girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

 

Erfelek şelale geçişi zorlayabilir. Şelale çıkışı yapmak istemeyen arkadaşlarımız Gürleyik şelalesi kenarında çay kahvelerini yudumlayarak bizleri bekleyebilirler.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carfeour 07:50
Giyim Dünyası 08:00
Göksu Göleti Eryaman 08:10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Batı Karadeniz Turu Safranbolu-Pınarbaşı-Azdavay- Sinop - İnebolu-Erfelek Şelaleleri 3 Gece 4 Gün 04-07 Ekim 2014