Safranbolu Amasra Turu 05-06 Ekim 2014

Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Osmanlı döneminin kent mimarisini yansıtan UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine alınıp ''Dünya Kenti'' unvanını alan Safranbolu'ya gidiyoruz.Güzergahımızda Yörük Köyü ve Amasra'da var.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Sabah saat 07:00'da Kumrular sokak girişinde buluşup hareket ediyoruz.Kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramlarımızla yolumuza devam edip dinlenme tesisinde mola veriyoruz.Mola sonrası Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Çevrikköprüde vereceğimiz öğlen yemek molası sonrası ilk durağımız Yörük Köyü. Yörük Köyü’nde asırlık evler ve çamaşırhane gezileri sonrası Doğa harikası olan Tokatlı kanyona geliyoruz. Camlı Terastan kanyon seyi sonrası oldukça keyfli ve sezon gereği de renk dönüşümünün olduğu kanyonda yaklaşık 3,5 km lik yolda yapılacak doğa gezisi onrası Safranbolu’nun seyirlik yeri olan Hıdırlıktepe’ye geliyoruz. Eski Safranbolu’yu seyredip bilgi aldıktan ve fotoğraf çektikten sonra Kaymakamlar Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisi sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu otelimizde. Aygür Otel

2.GÜN: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Amasra'ya hareket ediyoruz. Bu mevsimde bu yolu kesinlikle görmelisiniz..Bitki tünelleri arasından araba ile Bartın üzerinden Amasra'ya doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde bir Roma dönemi yol anıtı olan Kuş kayasını gördükten sonra şehir'de isteğe bağlı tekne turu ve alacağımız öğlen yemeği molası sonrası turumuz başlıyor. Kale, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kale içi evleri, Fatih Camii ve Küçük Kiliseyi geziyoruz. Amasra’nın tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklerini de yaşıyor ve serbest zaman kapsamında isteyen arkadaşlar denize girerlerken isteyen arkadaşlarla da yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler sokaktaki çarşıda ve yöresel köy ürünlerinin satıldığı alanlarda serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Saat 17.00’de Amasra’dan ayrılarak 22.30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

AMASRA FOTOĞRAFLARI

Selcan KIRAN
Ayşe DÖNMEZ
İlker ERGUN

HAREKET NOKTAMIZ

05 Ekim 2014, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
İki kişilik odada kişibaşı 225 TL 225 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 220 TL 220 TL
Tek kişilik oda 265 TL 265 TL
7-12 yaş 185 TL 185 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 95 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

30 gün öncesi erken rezervasyonda

%10 İndirim!

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araçta kahvaltı-sıcak-soğuk içecek ikramı, kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Konaklama(1), Milli park giriş ücretleri, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri, tursab seyahat sigortası

NELER HARİÇ?

1 öğlen yemeği, otelimizde alınacak yemeklerdeki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, sırt çantası(isteğe bağlı), mevsime uygun giysiler, mayo, havlu, terlik, bone vs, şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası.

AMASRA İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay keyif ve doğa turu

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40
Share

BAYRAM GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa BAYRAM TURLARI Safranbolu Amasra Turu 05-06 Ekim 2014