Uçurtma Şenliği-Her Ayın 2.pazar'ı- 12 Ağustos 2018

"Her hafta bir şenlik" temamız kapsamında yaz dönemine yönelik çocuklarımızla ve sevdiklerimizle günümüzü dolu dolu geçireceğimiz programlara odaklanıyoruz. Her hafta bir şenlik kapsamında her haftasonu günübirlik içeriklerle; sevdiklerimizle, canlarımızla Ankara dışında, doğa içinde, alışık olduğumuz ortamların dışında farklı bir gün yaşamak, gülerek, eğlenerek dolu dolu zaman geçirmek istiyoruz. Eminiz sizlerde buna hayır demezsiniz. Çünkü artık şehirliyiz ve özellikle çocuklarımızla istediğimiz gibi kaliteli ve dolu dolu zaman geçiremiyoruz.

Yaz dönemi her ayın 2. Pazar'ını Uçurtmalara ayırdık. Uçurtmaları geniş çayırlarda uçurtmak gerek! dedik ve sizleri Kızılcahamam'da bölgemizin en yüksek dağı olarak geçen Işık dağı eteklerindeki geniş çayırlıkların, yükseklik ve düzlüklerin olduğu, yayla havasını doyasıya içimize çekebileceğimiz, klasik Batı Karadeniz yayla dokusuna sahip Salın yaylasına gidelim dedik. Uçurtma'dan önce sizleri bölgenin nefis doğasını, derelerini, Karagöl'ünü dağlarını, vadilerini ve irili ufaklı şelalelerini gösterelim diye düşündük ve yorucu olmayan, çocuklarımızla keyifle yürüyebileceğimiz bir doğa gezisi de koyduk. Emin olun Ankara'nın sıcaklarından sonra püfür püfür esen rüzgar çok iyi gelecek.

Yemek sonrası da ver eliniz çayırlar ve uç uç uçurtmalar...En iyi uçurtma uçuran 3 arkadaşımız bir sonraki etkinliğe ücretsiz katılım hakkı elde edecek.
Alın çocuklarınızı, sevdiklerinizi, farklı bir şeyi yapın, Kaçın! Ankara dışına kaçın!

Program aşağıda...

PROGRAMIMIZ

 • 10.00: Kızılcahamam'da buluşma ve alışverişlerin yapılması (Yol durumuna göre katılımcı arkadaşlara konum bilgisi gönderilecektir.)
 • 10.00-10.30: Karagöl'e hareket ve varış. Grubun aktiviteler hakkında bilgilendirilmesi ve doğa gezisinin başlaması.(Yürüyemeyecek yada yürümek istemeyn arkadaşlarımız yaylaya direk geçebilirler. Çayımız kahvemiz sizi bekliyor olacak. yayla yolu stabilize yoldur ve araç geçişi açısından bir sıkıntı yoktur. )
 • 10.30-12.30: Karagöl'den başlayarak vadi içinden, derelerden, ormanlık alanlardan geçerek Salın yayla'sına geliyoruz. ve dinlenme zamanı
 • 12.30-14.00: Öğle yemeği zamanı (Tavuk-Köfte-Sucuk-Salata-Ayran-Kola-Fanta 1 adet) Gün boyu çay-kahve ikramı
 • 14.00-17.15: Salın yaylasının güney tarafındaki geniş çayırlık ve düzlüklerinde uçurtmalarımızı uçurtmanın keyfini yaşıyoruz. Hava müsait ve muhtemelen heyecan dorukta olacak.
 • 17.15-17.30: Çocuklarımızla çevre temizliği yapıyoruz.
 • 17.30: Toparlanarak alandan ayrılıyor ve 19.00 gibi Ankara'da oluyoruz.

Not: Etkinlik alanında alkol ve sigara içmiyoruz ve ayrılırken özellikle çocuklarımızla çevre temizliği yaparak alanı temiz bırakıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

12 Ağustos 2018, 09:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 55 TL 60 TL 65 TL
3-12 yaş 50 TL 55 TL 60 TL
0-3 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Etkinlik Rehberlikleri
 • Barbekü şeklinde öğlen yemeği, (Tavuk,köfte,sucuk,içecek )
 • Gün boyu çay-kahve
 • Uçurtma uçurmak için fırsatı olmayanlar :) içinde yöresel oyunlarımız olacaktır. Gerekli oyun malzemeleri tarafımızca karşılanacaktır.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Uçurtmalar
 • Ulaşım
 • Kişisel harcamalar

Uçurtma bulamazsanız lütfen acentamıza bilgi veriniz. Sizin için uçurtma ayarlanabilecektir. Uçurtma ücretleri türüne bağlı olarak ortalama; 10-25 lira arası değişebilir.

 

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı,
Rahat bir yürüyüş giysisi,
Mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası.
Uçurtma ve aparatları

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

Share

GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR/DOĞA TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa GÜNÜBİRLİK Uçurtma Şenliği-Her Ayın 2.pazar'ı- 12 Ağustos 2018