Meksika-Küba Turu 12 Günlük Mistik Gezi ::130€ İndirim! 02-13 Ekim 2014

İndirimler 1 Ağustos 2014 tarihine kadar yapılacak kayıtlarda geçerlidir...

PROGRAMIMIZ

1.Gün:  ISTANBUL –Paris-MEXICO CITY     
06:00 08:30 / 13:30 15:30
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm standında saat 03:00’da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayolları  ile saat 06:15’de Paris’e hareket. 08:55’de varışı takiben kısa bir beklemenin ardından saat 16:15’de Mexico City uçuşumuz başlıyor.Saat 21:10’da Mexico City’e varışımızın ardından Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.                                                  OTELIMIZ : RADISSON HOTEL 5* v.b

2.Gün: MEXICO CITY 
Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..
Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.
Eğer fırsat olursa ; . Akşamüstü otele dönmeden önce (zaman durumuna göre  sonra ), geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda gezinti.. Akşam yemeğimiz yerel restoranda.Geceleme otelimizde.                                              OTELIMIZ : RADISSON HOTEL 5* v.b

3.Gün:   MEXICO CITY - Teotivakan Piramidleri-ACAPULCO
Sabah  Erken saatlerde ( 07:00 hareket saati  ) otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben ; valizlerimizle birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Uzun bir gün ve yoğun bir programımız olacak , Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir.  UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;KelebeklerSarayı´nı görebilirsiniz.
Turumuzu Öğle saatlerinde tamamladıktan sonra; güney kıyılarına  doğru yöneleceğiz; yaklaşık 4,5 saatlik bir  kara yolculuğu sonrası , Pasifik Kıyılarında yeral Acapulco şehrine ulaşıyoruz.Akşam yemeği otelimizde.                                                  OTELIMIZ : ELCANO HOTEL 5* v.b HERŞEY DAHİL        

4.Gün: ACAPULCO  Pasifik Kıyısında
Otelde alacağımız kahvaltının ardından kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman…Arzu edenler tekne gezilerine katılabilir..(45€)
Acapulco (resmi adı: Acapulco de Juarez), Meksika nın Büyük Okyanusu tarafında, Guerrero iline bağlı bulunan turistik bir şehirdir. 2003 Nüfus sayımına göre; 638.000 kişi burada yaşar. Derin, yarım daire şeklindeki bir körfezde bulunur. NOT : ACAPULCO daki tüm konaklamamız HERŞEY DAHİL hizmet anlayışında olacaktır .

5.Gün:  ACAPULCO –TAXCO- MEXICO CITY
Sabah kahvaltıyı takiben kara yoluyla Taxco’ya hareket . Meksika’nın bir başka en önemli tarihi dokuları ve mimarisi ile ünlü şehrine gececeğiz . Bir zamanların gümüş madenciliği ile ülke tarihine geçmiş bu özel şehir de cevre gezilerimiz olacaktır. ÖĞLE YEMEĞİ ni Taxco gezimiz esnasında alacağız.
Daha sonra yeniden başkente  dönüyoruz.

6.Gün: MEXICO CITY / HAVANA 15:05 17:25

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak.Öğleden sonra Havalimanına transfer yerel Havayolları ile saat 15:05’de Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.Saat 17:25’de Havana’ya varış ve otelimize transfer.                                                   OTELIMIZ : PANORAMA  HOTEL 5* v.b

7.Gün: HAVANA
Kahvaltı sonrası saat 09.00'da 50’li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Şehir turu sonrası alacğımız öğle yemeğinden sonra serbest zaman,   Geceleme otelimizde.

8.GÜN:HAVANA
Kahvaltı sonrası serbest gün.Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli –tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(90€ ) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Vaktimiz el verirse bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde…

9.GÜN: HAVANA-SANTA CLARA-VARADERO
Bugün , sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  Varadero’ya doğru yolumuza devam ediyoruz..  Geceleme All inclusive otelimizde.
OTELIMIZ:MEMORIES HOTEL v.b

10.GÜN: VARADERO
Tam gün serbest saatler.Denize sıfır otelimizin plajında keyifli anlar bizi bekliyor.

11.GÜN: VARADERO –HAVANA-PARİS
20:05 11:15+1   Öğle yemeğimizin ardından otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuz sonrası Havana’ya varış ve Havalimanına transfer.Saat 20:05’de Air France Havayolları ile Paris’e uçuş.Geceleme uçakta.        

12.Gün : PARİS-ISTANBUL          12:35 16:55        Sabah 11:15’de Paris’e varışımızı takiben ,saat 12:35’de İstanbul uçuşumuzu yapacağız.Saat 16:55’de İstanbul’a varış ve anılarla dolu turumuzun sona ermesi.
 

HAREKET NOKTAMIZ

02 Ekim 2014, 03:00

ÜCRET

2990 Euro yerine 1 Ağustos'a kadar yapılacak kayıtlarda 130 € indirim ile

2860 Euro

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.

ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.

TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR.Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar  paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 35Gün kala İlan edilecektir.

IPTAL KURALLARI :

1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2-Tüketicinin gezinin başlamasına 40 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.

3-Özel şartlar dışında tüketicinin gezinin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda alınan tur ücretinin  % 35’i iade edilir.( 2.maddedeki satın alınan hizmetlerin kuralları burada da geçerlidir.) 15 günden daha az bir sürede yapılan iptallerde tüketici iade hakkı talep edemez.

4-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği yapılamamaktadır.

NELER DAHİL?

*İstanbul-New York-Istanbul arasında British Airways ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*Yerel Havayolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar

*Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.

*  4* ve otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

*Programda belirtilmiş   Öğle Yemekleri

*Programda belirtilmiş   Akşam Yemekleri

*Acapulco HerŞey Dahil konaklama

*Cancun HerŞey Dahil konaklama

*Varadero HerŞey Dahil konaklama

*Zorunlu seyahat sağlık sigortası

*Ejder Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

*Kişisel harcamalar

*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

*Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

*Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) 150 € kişi başı Atatürk Havalimanında toplanılacaktır.

*Ekstra Tur ücretleri

*Küba Vize ücreti(70 €)Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

*Meksika Vize ücreti(sorunuz)

*Küba çıkış harcı (yaklaşık 25 €)

Not:Bu turumuz için Meksika ve Küba vizesi gerekmektedir. ABD vizesi olan misafirlerimize Meksika vizesi gerekmemektedir.Acentamız tarafından vize için gerekli tur programı ve detaylar verilecektir.ABD vizesine şahsi başvuru yapılmaktadır.

 

* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller,Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+2 ve -2 gün gibi );  gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir. Artıyaşam Turizm organiasyonları; Ejder Turizmin Ankara merkez ofisi olarak sizlere hizmet vermektedir.

Share

YURTDIŞI GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa YURTDIŞI Meksika-Küba Turu 12 Günlük Mistik Gezi ::130€ İndirim! 02-13 Ekim 2014