Güney Afrika Turu 04-13 Haziran 2019

Vize yok, promosyon fiyat. 10 Gün

PROGRAMIMIZ

1.GÜN / 4 Haziran 2019 İSTANBUL/ CAPE TOWN19:55 11:00+1

Bugün saat 17:30’da İstanbul 3. Havalimanında Ejder Turizm yetkilisi ile buluşmamız var.

İşlemlerimizi ve check ini tamamlayarak;  QATAR  HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile

19:55 de DOHA aktarmalı olarak ; Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor.Geceleme uçakta

2.GÜN / 5 Haziran CAPE TOWN VARIŞ

Sabah saat 11:00’da Cape Town’a  ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir  dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durakCAPETOWNWaterFront , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hemde Restoranların bulunduğu bir  mekandır.

Geceleme otelimizde.RoyalAtlantic Hotel 3*

3.GÜN/ 6 Haziran   CAPE TOWN /HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası  serbest günümüz olacak ,

EXTRA TURUMUZ var  [TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ-135€ ]  Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği

Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.Turumuzun sonunda  akşam saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

4.GÜN/ 7 Haziran  CAPE TOWN/Masa Dağı,Stellenbosh Vadisi, Franschoek

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest günümüz var. Arzu eden misafirlerimiz için EXTRA TUR /Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek turumuz olacak -TAM GÜN- ÖĞLE YEMEKLİ /115€   , rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza  devam ediyoruz,Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynıbölgede öğle yemeğimolası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz. Turumuzunsonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

 

5.GÜN/ 8 Haziran   CAPE TOWN/Robben Adası Turu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Robben Adası Turu’ na katılabilirler. Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Robben Adası turu: 75-Euro (Kişi başı)

6.GÜN/ 9 Haziran   CAPE TOWN/ JOHANNESBURGUÇAK 05:30

Sabah  çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 05:30  uçağı ile JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 07:30 gibi Jojannesburg  Havalimanına ulaşacağız.

Eşyalarımızı otelimize  bırakıyoruz.(Odalarımız müsait ise girişde yapabiliriz)

Bugün   EXTRA  Turumuz  var.

TAM GÜN /  LESEDİ KÖYÜ  veGold Reef City Turu  ALTIN MADENLERİ

Johannesburg şehir merkezine yakın bir  bölgede yer alan, bir zamanların en meşhur Altın madeni olarak işletin bu yöre şimdilerde bir PARK olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir.  Bugün ikinci  bölümde;  LESEDİ KABİLE köyü  ziyareti yapacağız.Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Otelimize  dönüyoruz.

Extra  Kişi Başı 95€

7.GÜN/10 Haziran            EXTRA TUR 1 GECE/2GÜN

SUN CITY –PilanesbergNational Park ve Safari turu

Bugün Extra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz ; Johannesburgdaki otelimize konaklamaya devam edeceklerdir. –Serbest günler.

 

7.GÜN  SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak, arzu eden misafirlerimiz için extra  tur 1 GECE KONAKLAMALI /TAM GÜN -ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ   [  165€]

SUN CITY -- PİLANESBERG SAFARİ  TURU

Hareket saatimiz 07:30, Sun City’e doğru yola çıkacağız, SUN CITY eğlence ve kumarhaneler bölgesidir, Bu dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bahçesini geziyoruz.ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ  burada alacağız. Öğle yemeğinden  sonra PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari Kamyonaracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz.OTELİMİZ :TheKingdom Resort 4*

8.GÜN :      JOHANNESBURG ‘a  dönüş..Bu sabah erken saatlerde  geri  dönüş yolculuğumuz olacak;

 8.GÜN/ 11 Haziran                        JOHANNESBURG- ŞEHİR TURU

Bugün Öğle saatlerinde otelimizden ŞEHİR TURU  yapmak üzere  ayrılacağız.  Mandela meydanı , Sandton, Meclis binası  göreceğimiz yerler arasında,yer almaktadır.

 

9.GÜN/ 12 Haziran            JOHANNESBURG/İSTANBUL 19:40  05:30+1

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası,  son günümüz..serbest saatlerimiz olacaktır. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz.Bugün Uçuş saatimiz 19:40 , saat 16:30 da  en geç havalimanında oluyoruz. Dönüş yolculuğumuz  başlıyor. QATAR  HAVAYOLU ile DOHA aktarmalı – dönüş yolculuğumuz ; Geceleme uçakta.

 

10.GÜN/ 13 Haziran  İSTANBUL   18:10  VARIŞ

İstanbul  3. Havalimanına  varış. Turumuzun sona ermesi..

 

 

HAREKET NOKTAMIZ

04 Haziran 2019, 19:55

ÜCRET

Çift Kişilik  PP/ 970€

Üç KişiliK  PP / 970€

Tek Kişilik  PP/ 1299€

QATAR  HAVA YOLLARI

26 pax 

1  QR 246 Q 04JUN 2 ISTDOH HK1       I  1945 2349   333 E 0 M                

2  QR1369 Q 05JUN 3 DOHCPT HK1          0155 1110   788 E 0 M                

  

3  QR1360 Q 12JUN 3 JNBDOH HK1       A  1940 0530+1 77W E 0 M                

4  QR 239 Q 13JUN 4 DOHIST HK1          0750 1210   333 E 0 M

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul/capetown-johannesburg/İstanbul uçak biletiQATAR H.Y  ile

capetown/johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti

4 Gece CapeTown   ve  3 Gece Johannesburg

 • 7Gece   3 yıldızlı otellerde konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • CAPE TOWN ŞEHİR  TURU
 • JOHANNESBURG ŞEHİR TURU
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Havalimanı –Otel-şehir -Tüm transferler

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • *Tr-çıkış pulu 15tl
 • *Tur  bahşişleri /kişi Başı 60€ (Birinci gün havalimanında toplanır)
 •  
 • EXTRA TURLAR
 • CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU -135€
 • Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek -115€
 • Cape TownRobben Island  -75€
 • LESEDİ KÖYÜ  ve  Gold Reef City Turu  -95€
 • SUN CITY -PilanesbergNational Park ve Safari turu -165€
 •  
 • Toplam :585€  >indirimli  Tam paket : 550€

 

 
Share

YURTDIŞI GEZILERI / TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi

Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa YURTDIŞI Güney Afrika Turu 04-13 Haziran 2019